Nokia N 95 - garmin map

Witam mam taki problem ostatnim czasy dużo jeżdżę i potrzebna mi był GPS tzn dalej jest, ale sie wkurzyłem. Dostałem ostatnio telefon Nokie N95 i zgrałem se na niego GPS GARMINA. Wszystko działa dobrze tylko GPS zaczyna działać dopiero po bardzo długim czasie wtedy kiedy jest już zbędny. I moje pytanie czy dałoby radę coś zrobić by szybciej łapał?? I drugie pytanie macie jakieś fajne bajery do tego telefonu? Pozdrawiam.

www.symbianforum.pl

www.ipmart-forum.com

www.dotsis.com

Znajdziesz tutaj wszystko :wink:

Musisz włączyć wspomaganie gps. Niestety telefony Nokii są strasznie niedopracowane, cięcie kosztów na maxa i mimo agps potrafi szukać z 20 minut.

zaktualizuj soft do najnowszego i dobrze żeby był niebrandowany, mi to pomogło. Fixa łapał nawet 40 minut, po tej operacji łapie w 15 sek.

Jestem póki co laikiem… nie bardzo kumam z tym niebrandowany a czy zmiana softu = straty gwarancji?

Nie.

to kto pomoze jakos to ogarnac ? z tym gps bo to bardzo wazne dla mnie :frowning:

Pobierz Nokia PC Suite (backup danych) i Nokia Software Updater (do aktualizacji).

Zainstałowałem najnowszy ten soft i najnowsze garmina i poprawy nie widzę lipa

Rozsuwasz telefon, czy próbujesz złapać fixa przy zamkniętym ?

Niestety ale antena GPS w tym modelu jest pod klawiaturą numeryczną więc musisz mieć telefon z wysuniętą klawiaturą.

Ja stosuje taki trik; Tools>GPS data, czekam kilkadziesiąt sekund aż złapie fixa, wychodzę i dopiero włączam program do nawigacji.

Poza tym polecam inne nawigacje (Sygic, Copilot), to że Garmin jest najpopularniejszy to nie oznacz że jest aż tak dobry.

Garmin+GPMapa najlepsze rozwiązanie. Tak samo jak fiero najpierw staram się złapać sygnał w Dane GPS, a potem odpalam garmina. Czasami znacznie przyśpiesza złapanie sygnału.