Nokia N70 czy SE K800i?

Kupuję sobie telefon komórkowy i mam te dwa do wyboru, może wy mi poradzicie który.

Z góry dzięki

Polecam Nokia N70… Według mnie sto razy lepszy od SE… Może nie aż tak f-cjami ale wytrzymałością…

Chociażby bateria, lub jeśli komuś nie chcący spadnie telefon, Nokia zawsze wytrzymywała, jedynie jakie szkody były to porysowany panel… Z SE tak nie jest… Na tym chyba forum ktoś miał problem, bo spad mu telefon na posadzkę (chodzi o tel. SE ) i ekranik poszedł…

Oczywiście wybór należy do Ciebie:)

Ja bym wybrał Sony Ericssona K800i, ponieważ bardzo dużo osób na różnych forach lepiej ocenia ten telefon niż N70.

Używałem oba. Nie ma porównania. Ta Nokia to już relikt. Prócz Symbiana wszystkim ustępuje k800i, który mimo że też już jest na rynku trochę naprawdę nadal jest dobrze oceniany. Wszystko też zależy do czego będziesz prócz typowych zajęć używał tego telefonu. Czego oczekujesz?

bierz se, ta nokia to nieporozumienie i sie strasznie muli miałem ją dwa dni i podziękowałem

Fakt, symbian to w tej nokii to do szybkich nie należy. Funkcje podobne ale jednak ja bym brał SE, szybszy, mniejszy, dużo lepszy aparat i lepsza bateria.

Z oba telefonami posiadam duże doświadczenie i mogę ci nie co powiedzieć o nich :wink:

Jeżeli zależy ci na wyświetlaczu, słuchaniu muzyki od czasu do czasu, pisania sms i apracie, bez żadnych innych rzeczy to bierz K800i. Wystarczy ci w szczególności

Jeżeli jednak potrzebujesz telefonu z możliwościami modyfikacji do swoich potrzeb to N70 bo ten telefon (jak pisani wcześniej) posiada Symbian 8.1 na który jest bardzo dużo fajnych programów i gier(np. Asphalt Urban GT 1 i 2), których z pewnością nie znajdziesz na Jave :wink:

Wszystko tylko nie SE.Totalna porażka i kasa wyrzucona w błoto.Nokia jest ok

.

Nokia N70 ma Symbiana co jest przydatną rzeczą. Jednak K800i nie “zacina się” tak jak Nokia N70. Nokia N70 ma strasznie słabą baterię. Czas czuwania to ok. 2 dni, a w Sony Ericsson K800i ok. 3-4 dni. :slight_smile:

Miałem taki sam dylemat k800i czy n70. Wybrałem n70 i nie żałuję. Trochę przymula to fakt ale symbian to jest Bóg w czystej postaci XD. Zainstalujesz na nim wszystko od wzorów mat.-fiz. po “wibrator” dla koleżanki (hłehłe… czasami przydatny program :D). Jak już pisano powyżej jeśli zależy ci na mega możliwościach związanych z symbianem bierz n70 a jeśli chcesz mieć tel. do muzy, dobry aparat i nic pozatym bierz k800i. Ja jestem fanatykiem gadżetów no i wybrałem n70, ale pamiętaj, że wybór należy i wyłącznie od ciebie i nie powinieneś nie w 100% sugerować odp. na forum(wiadomo są gusta i guściki :P).

Jeśli weźmiesz k800i to niech najlepiej leży odizolowany od świata to będzie ok ponieważ mój kumpel miał k800i spadł mu z około 0.5 metra i po głośniczku

Witam według mnie to polecam Se K800i mam trochę zastrzeżeń do N70 mianowicie: bateria litowo-jonowy (LiIon) (taki fon i taka bateria :frowning: zal) lecimy dalej czas czuwania 245 a rozmów 210 (se k800 400/600 ) aparat 2Mpix 1600x1200 brak auto focusa i stabilizatora :frowning: (k800i 3,2Mpix auto focus stabilizator obrazu) małe klawisze , kamera skupia się bardziej na głosie i głośności niż na płynności filmu , do tego jeszcze często psuje sie aparat. zawiesza sie karta pamięci , przy karcie 2gb sie zacina , wolno chodzi przy wykorzystaniu 85% karty.

Oczywiście se k800i nie jest bez wad zaczynamy : pierwszą rzeczą to dżojstik wiadomo po jakimś czasie sie psuje (posiadam telefon 07.03.2007 pracuje na budowie gdzie dżojstik jest narażony na różne zabrudzenia. I nie zacina się do dziś)

jakość filmów nie jest rewelacyjna ale wystarczy zmienić camdriver i po kłopocie.

No to by było na tyle mam nadzieje ze dobre porównanie telefonów. Pozdrawiam