[Nokia n70] Duży pobór energii

Witam. Kupiłem używany telefon n70, jako że po klku dniach uzytkowania zauwazylem że bateria wytrzymuje niespełna dzień przy nawet nie używaniu telefonu kupiłem nową oryginalną baterię, i z nową jest to samo. Powyłączałem programy które mogły by pracowac w tle takie jak autolock, i nic innego nie miałem. jasność wyswietlacza zmniejszyłem do najmniejszej możliwej…

Czy pozostaje tylko serwis ? W ogóle droga może byc tego naprawa?

W ustawieniach sieci przestaw z trybu podwójnego na tryb GSM i będzie ok…w tych tel bateria dobrze sformatowana trzyma bardzo długo

wykonaj Hard Reset , (jak zrobić znajdziesz przez google ) system na nowo się zainstaluje , stracisz wszystkie dane z pamięci telefonu , telefon będzie “czysty” jak prosto ze sklepu , może pomoże , mojej kobity N70 trzyma jakieś 4 dni w trybie GSM i 3.5 dnia w trybie Auto, w użyciu autolock i wygaszacz (zegar cyfrowy).

hard reset robiłem kilka dni temu (znaczy nie wiem czy hard ale reset poprzez wpisanie specjalnej kombinacji cyfw i po tym wyskoczyło czy zresetować komputer i miałem wszystko na nowo) więc gdyby to był problem to pewnie by pomogło…

No każdego co znam to z 4 dni im trzyma spokojnie… Zmieniłem na GSM i zobacze ile wytrzyma.

Dodane 23.07.2010 (Pt) 20:18

Zmiana trybu nic nie pomogła.

Zapomniałem dodać że diody które podświetlają klawisze nie palą się wszystkie, pali się tylko jedna na dole i na górze a na środku klawisze wcale nie są oświetlone, czy jeśli one sie przypaliły to mogą robić jakieś zwarcie i przez to prąd tak ucieka ?

Dokładnie. Podobna sytuacja może występować w telefonach zalanych.

Nie pomoże nowa bateria. Ja miałem Nokię 6120c w takim właśnie stanie.

Kupiłem, a za 2 tygodnie już się jej pozbyłem.

Pozdrawiam.