Nokia N70 i oprogramowanie Nokia PC Suite


(MlodyWawa) #1

Mam problem z oprogramowaniem Nokia PC Suite a konkretniej chcę wykonać kopię zapasową zawartości telefonu Nokia N70

ale pojawia się błąd, że jest coś nie tak z wiadomościami - czy ktoś spotkał się z czymś takim ?

n70.jpg

(Jest informacja, żeby coś zainstalować ale nie ma co zainstalować tak naprawdę...)

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.


(Marius142) #2

Ja tutaj nie widzę żadnego błędu,po prostu możesz wykonać kopię tylko na ten model telefonu który posiadasz.A tak przy okazji jeżeli dobrze pamiętam to w nokiach z symbianem można wykonać kopię zapasową z pozycji samego telefonu,powinna być taka opcja.


(MlodyWawa) #3

No może nie błąd ale jest tam mowa o zainstalowaniu obsługi wiadomości wie ktoś o co chodzi ??

Dodam może jeszcze to, że dość ważne jest to dla mnie ponieważ:

  1. Wykonałem kopię zapasową na 6630 (kalendarz, notatki, kontakty i wiadomości) teraz jak chcę to przywrócić to kopiuje się wszystko poza wiadomościami... :frowning:

  2. Gdy w Nokia PC Suite wybieram wiadomości nie pokazują się wogóle foldery tj. Skrzynka odbiorcza czy Wysłane - po podłączeniu czy to 6630 czy 2600 pojawia się wszystko tak jak powinno...

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu...

Pozdrawiam,


(bishop85) #4
  1. Podłącz telefon za pomocą kabla

  2. Uruchom Nokia PC Suite

  3. Wybierz menu Pomoc a nastepnie Zainstaluj ponownie obsluge PC Suite

  4. Zaakceptuj w telefonie instalacje programów


(MlodyWawa) #5

bishop85 , niestety u mnie w telefonie nic się nie pokazuje a na komputerze mam coś takiego:

  1. 1.jpg

  2. 2.jpg

Nokia PC Suite (takie posiadam):

0.jpg


(bishop85) #6

To moze sprobuj wejsc w telefonie w menedzer aplikacji i odinstaluj skladniki pc suite. U mnie w N73 jest to MMSSync i Contacts Group DS Plugin. A Nastepnie wykonaj te kroki co podalem wyzej.


(MlodyWawa) #7

Niestety menedżer aplikacji po wyjęciu karty nie pokazuj żadnych zainstalowanych aplikacji a z kartą są tylko domyślne...

Po wyjęciu karty próbowałem zainstalować jeszcze raz "Zainstaluj ponownie obsluge PC Suite" - ale cały czas to samo jest :frowning:


(bishop85) #8

Kiedys tez mialem podobny przypadek, ale wtedy pomoglo mi wgranie nowego softa. Kopie bezpieczenstwa mozesz tez wykonac z menu telefonu. Wchodzisz w narzedzia/pamiec i wybierasz opcje utworz kopie pamieci telefonu. Niestety nie jest to tak pewna kopia jak wykonana za pomoca pc suite. Ostatnio sie o tym przekonalem, bo utworzylem taka kopie i sformatowalem telefon a jak chcialem ta kopie przywrocic to sie nic nie dzialo i zadne dane nie zostaly przywrocone.


(MlodyWawa) #9

Aktualizację softu zrobiłem wręcz po pierwszy włączeniu telefonu... Dziwne ale odinstalowałem najnowszą wersję Nokia PC Suite zainstalowałem starczą - z oryginalnej płyty od N70 i wtedy w telefonie zainstalowało się oprogramowanie od PC Suite... - było by super gdyby nie to, że

cały czas mam problem z przekopiowaniem wiadomości...

Udało mi się przekopiować cześć wiadomości tzn. tylko te ktore były w skrzynce odbiorczej natomiast z moich folderów już niestety nie :frowning:

  • Pomyślałem, że może poprzez komputer bym przekopiował całą zawartość C:\system\Mail z Nokii 6630 na komputer i potem z komputera na N70 tylko jak uzyskać z komputera dostęp do folderu System i Mail ?

Dzięki.


(bishop85) #10

To moze przenies spowrotem wiadomosci z twoich folderow do skrzynki odbiorczej i wtedy sprobuj. A co do twojego drugiego pomyslu to raczej nie da sie uzyskac dostepu z komputera do folderow systemowych. A sprawdz jeszcze czy nie masz w n70 takiego narzedzia jak transfer. Ja jeszcze nie mialem okazji z niego korzystac ale jak czytam to ono sluzy do przenoszenia pewnych danych pomiedzy dwoma telefonami nokia.