Nokia N70 i oprogramowanie Nokia PC Suite

Mam problem z oprogramowaniem Nokia PC Suite a konkretniej chcę wykonać kopię zapasową zawartości telefonu Nokia N70

ale pojawia się błąd, że jest coś nie tak z wiadomościami - czy ktoś spotkał się z czymś takim ?

n70.jpg

(Jest informacja, żeby coś zainstalować ale nie ma co zainstalować tak naprawdę…)

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Ja tutaj nie widzę żadnego błędu,po prostu możesz wykonać kopię tylko na ten model telefonu który posiadasz.A tak przy okazji jeżeli dobrze pamiętam to w nokiach z symbianem można wykonać kopię zapasową z pozycji samego telefonu,powinna być taka opcja.

No może nie błąd ale jest tam mowa o zainstalowaniu obsługi wiadomości wie ktoś o co chodzi ??

Dodam może jeszcze to, że dość ważne jest to dla mnie ponieważ:

  1. Wykonałem kopię zapasową na 6630 (kalendarz, notatki, kontakty i wiadomości) teraz jak chcę to przywrócić to kopiuje się wszystko poza wiadomościami… :frowning:

  2. Gdy w Nokia PC Suite wybieram wiadomości nie pokazują się wogóle foldery tj. Skrzynka odbiorcza czy Wysłane - po podłączeniu czy to 6630 czy 2600 pojawia się wszystko tak jak powinno…

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu…

Pozdrawiam,

  1. Podłącz telefon za pomocą kabla

  2. Uruchom Nokia PC Suite

  3. Wybierz menu Pomoc a nastepnie Zainstaluj ponownie obsluge PC Suite

  4. Zaakceptuj w telefonie instalacje programów

bishop85 , niestety u mnie w telefonie nic się nie pokazuje a na komputerze mam coś takiego:

  1. 1.jpg

  2. 2.jpg

Nokia PC Suite (takie posiadam):

0.jpg

To moze sprobuj wejsc w telefonie w menedzer aplikacji i odinstaluj skladniki pc suite. U mnie w N73 jest to MMSSync i Contacts Group DS Plugin. A Nastepnie wykonaj te kroki co podalem wyzej.

Niestety menedżer aplikacji po wyjęciu karty nie pokazuj żadnych zainstalowanych aplikacji a z kartą są tylko domyślne…

Po wyjęciu karty próbowałem zainstalować jeszcze raz “Zainstaluj ponownie obsluge PC Suite” - ale cały czas to samo jest :frowning:

Kiedys tez mialem podobny przypadek, ale wtedy pomoglo mi wgranie nowego softa. Kopie bezpieczenstwa mozesz tez wykonac z menu telefonu. Wchodzisz w narzedzia/pamiec i wybierasz opcje utworz kopie pamieci telefonu. Niestety nie jest to tak pewna kopia jak wykonana za pomoca pc suite. Ostatnio sie o tym przekonalem, bo utworzylem taka kopie i sformatowalem telefon a jak chcialem ta kopie przywrocic to sie nic nie dzialo i zadne dane nie zostaly przywrocone.

Aktualizację softu zrobiłem wręcz po pierwszy włączeniu telefonu… Dziwne ale odinstalowałem najnowszą wersję Nokia PC Suite zainstalowałem starczą - z oryginalnej płyty od N70 i wtedy w telefonie zainstalowało się oprogramowanie od PC Suite… - było by super gdyby nie to, że

cały czas mam problem z przekopiowaniem wiadomości…

Udało mi się przekopiować cześć wiadomości tzn. tylko te ktore były w skrzynce odbiorczej natomiast z moich folderów już niestety nie :frowning:

  • Pomyślałem, że może poprzez komputer bym przekopiował całą zawartość C:\system\Mail z Nokii 6630 na komputer i potem z komputera na N70 tylko jak uzyskać z komputera dostęp do folderu System i Mail ?

Dzięki.

To moze przenies spowrotem wiadomosci z twoich folderow do skrzynki odbiorczej i wtedy sprobuj. A co do twojego drugiego pomyslu to raczej nie da sie uzyskac dostepu z komputera do folderow systemowych. A sprawdz jeszcze czy nie masz w n70 takiego narzedzia jak transfer. Ja jeszcze nie mialem okazji z niego korzystac ale jak czytam to ono sluzy do przenoszenia pewnych danych pomiedzy dwoma telefonami nokia.