Nokia n70 nowy symbian i firmware

z tego co wiem są różne rodzaje niefocijalnego symbiana i formware do nokii n70 które są znacznie lepsze niż te oficjalne stare od noki niektóre podobno są rozwijane do dzisiaj?

tylko mam problem zna ktoś jakiś nieoficjalny dobry symbian który jest lepszy od tego od nokii?

i jak ta cała sprawa tego flashowania upgrade systemu i firmware wyglada bo kupiłem ten telefon używany i jest wszystko stare i chciałem to zaktualizować może ktoś opisać dokładnie jak to zrobić bo nie moge znaleśc żadnego normalnego poradnika do tego.

może zawsze znajdzie się ktoś kto miał ten telefon i np wie czy warto instalować te nieoficjalne symbiany i firmware?

Ten telefon nie jest demonem szybkości, ale na początek spróbuj normalnie zaktualizować przez Nokia Suite po podłączeniu kablem do komputera. Ja akurat nie jestem zwolennikiem tych nieoficjalnych FW, bo zazwyczaj czegoś tam brakuje, aby pokazać, że system chodzi szybciej :wink:

Podsumowując - polecam zainstalować na komputerze Nokia Suite ze strony Nokii, podłączyć telefon i zaktualizować do najnowszej dostępnej wersji. Spowolnienia telefonu można uniknąć przez używanie prostych motywów i wyłączenie wszelkich efektów.

Nie spodziewaj się po tym telefonie zbyt wiele, jeśli chodzi o porównanie do współczesnych telefonów, ale jako normalny telefon do dzwonienia, pisania smsów, czy nawet edycji dokumentów, jest jak najbardziej OK. Sam nawet kiedyś używałem go do nawigacji w połączeniu z zewnętrznym odbiornikiem GPS i też dawał radę :wink:

z tym nokia suite jak i nokia software updater mam problem.

nokia suite przy instalacji nowego softu wyskakuje takie okienko że mam wszystko potwierdzać na telefonie.

a jak chcem potwierdziec w tele to tak wyskakuje przy instalacji jakiś błąd z ceryfikatem że utracił ważnośc coś takiego.?

a w nokia software updater wogole nie chce sie skonczyc instalacja jest cały czas przygotowywanie;]

jak to naprawić?