Nokia N73, czy Ericsson K800i

Pytanie jak wyżej, zastanawiam się, który z nich wziąć. Do tej pory miałem Ericssona T610, K600i i byłem bardzo zadowolony. Który wg. Was z tych dwóch jest lepszy i dlaczego?

z góry dzięki

SE :

+dobra bateria

+szybkie działanie

+dobry aparat

+dobre wykonanie telefonu

+dobra jakość wyświetlacza

-dość mały ekran (w porównaniu z n73)

-mało ciekawych funkcji (względem n73)

-joystick (ale w n73 jest o WIELE gorszy)

n73:

+duży i dobrej jakości ekran

+symbian (dla mnie to plus dla innych minus)

+dużo bajerów , aplikacji na symbiana

+w miarę dobry aparat ale gorszy niz w k800i

-BATERIA

-JOYSTICK

-klapka od aparatu

-wolne działanie (jak się nie obcowało z symbianem)

Napisze przewrotnie - Nokia E51

Wygodna klawiatura

nienajgorsza bateria

wygodny i plaski. Nie wypycha kieszeni

karta 8 GB dziala bezproblemowo(SDHC )

BT stereo ( wygodne, jak masz takie radio w aucie :wink: Nie trzeba miec zadnych wejsc USB itp bzdet. Oczywiscie mozna takze odbierac polaczenia.

symbian smiga bezproblemowo i bez przestojow. Procek ARM 11 369 MHz

minusy to mniejszy ekran niz w n73

brak kamery do wideorozmowy z przodu

mniej widac podczas nawigacji z gpsem ( od N73 )

jakosc spasowania… w jednym egzemplarzu jest lepiej w drugim gorzej - np przy gniazdach- jedne maja szpare na 1mm a inne egz nie maja w ogole :wink: Tak jak z maluchami… ja mam przy irdzie 2 mm dziure ;D kolega nie ma. Telefony kupione jednoczesnie.

brak mozliwosci ladowania przez USB - jest dedykowana ladowarka- ciekawe , kiedy idioci z Nokii zrozumieja, ze to niewygodne. W tym miejscu niech biora przyklad z IPhone.

Nie byli by soba, gdyby nie wymyslili czegos w zastepstwie… http://europe.nokia.com/link?cid=EDITORIAL_182803 … debile.

Jack 2,5 mm

Ogolnie raczej bralbym symbianowca.

Wiecej minusow niz plusow ? Jakos tak wyszlo :wink:

Mimo wszystko, to najlepszy telefon jaki uzywalem… po k610 i k608i … mamy podobny profil… wiec raczej Ci sie ta Nokia spodoba…

dodam że N73 obsługuje max 2gb! jak chcesz max 16gb to albo 5700 albo E51 :wink: ew. 6120 i wszystkie z FP1 :slight_smile:

SE są zabawkami… nie zrobili porządnego biznesowego telefonu, nigdy… np. E50, tam jest idealne wykonanie… nigdy w SE czegoś takiego nie znajdziesz…

Polecam N73. Jedyne w czym gorszy jest ten telefon od k800i to szybkość działania.

@ DIILgang

Ze złą baterią w N73 się nie zgodzę. Wzięłem raz ten telefon do roboty i przez 8 godzin odtwarzał muzykę na maksymalnej głośności. Później można było jeszcze coś na nim robić (dzwonić itp).

Joystick też nie jest najgorzy. Może chodzi gorzej niż w k800i ale za to będzie chodził aż do “śmierci” telefonu. W SE najczęściej Joystich po pewnym czasie uśmierca telefon.

Pozdrawiam

co wy gadacie? OMG… w SE k300i, k500i, k700i padały joye! rzadko w k750i a w nowszych NIGDY! to że ktoś napisał że w k800i pada joy to kit wciskany bo pewnie miał k300i albo k700i i zaczał się żalić :stuck_out_tongue:

ale i tak bierz n73 tylko nie dawaj mu za dużo aplikacji! (to go spowalnia!)

skłaniałem się raczej ku k800i, ale nie doczytałem o nokii na stronie plusa-“produkt niedostępny”-więc wyboru w tej kategorii telefonów i tak nie ma :stuck_out_tongue: dzięki za komenty

to kup sobie używany… N73 używany chodzi od 400zł a k800i podobnie (może taniej)

wraz z nowym abonamentem mogę wziąć to co jest w ofercie-więc zostaje mi tylko K800i, brak Nokii tylko ułatwił mi decyzję. Wcześniej planowałem zostać przy K600i i nowy sprzedać jak najdrożej, ale te kilkaset zł za brak nowego telefonu przez 2 lata jednak się nie opłaca.

ehh… k800i jest sporo gorszy od N73 no ale jak go nie ma to trudno, tylko nie bierz nigdy n73, unikaj z nim kontaktu bo potem będziesz żałował czemu twój fon jest taki “ograniczony”

Dzisiaj odebrałem tego k800i. Jeśli chodzi o kart memory stick micro, to w tym telefonie max 2 giga. Przyda się, bo 64 mega to jednak za mało na zdjęcia. Czy jest zalecane, aby karta pamięci i telefon były z tej samej firmy? Jaka byłaby optymalna i w miarę niedroga do tego telefonu? O oczy obiło mi się sporo tematów, gdzie ludzie narzekają na niedziałające karty pamięci itp.

zdecydowanie n73