Nokia N73 czy SE K800i?

Witam, kupuje nowy telefon. Zastanawiam się pomiędzy Nokią N73

a SE K800i. A właściwie to czy brać telefon ze symbianem.

Powiedzcie czy warto ?

Co daje właściwie symbian?

Z góry dziękuje za pomoc.

nalewator!999 , Symbian to praktycznie nie ograniczone możliwości, polecam Ci N73

Z tych dwóch to ja bym wybrał jednak nokie.

A co do symbiana to on daje możliwość rozbudowę telefonu, dodaniu mu więcej funkcji. Osobiście nie jestem tego zwolennikiem ale nowe symbiany są już bardzo szybkie i dają coraz więcej możliwości.

Oczywiście, że warto brać telefon z symbianem. Widzę że zależy ci na dobrym aparacie. Bo jeśli wystarczył by ci taki przeciętny to spokojnie poleciłbym ci nokie 6120, która pod względem szybkości i stabilności bije na głowe n73.

A symbian to potęga możliwości. Jak dla mnie niezbędny w telefonach.

Co do k800 to jak dla mnie troche podrasowany k750. Nic ciekawego oprócz aparatu.

bierz nokie symbian jest niesamowity :wink:

co to jest symbian

ok. dzięki za pomoc przekonaliście mnie do symbiana.

hassler właściwie to nie zalży mi tak bardzo na super aparacie.

Nie brałem woogóle pod uwagę noki 6120. Więc jeśli symbian to którą

brać ?

Wizualnie bardziej mi się podoba N73. Ale przecież nie chodzi tylko o wygląd.

Symbian v9.2, S60 3rd ed. fp1, procesor ARM 11, 369 MHz to głowne zalety nokii 6120, ale nie tylko.

Bardzo dobry wyświetlacz 16mln

Rewelacyjnie szybki internet, HDSPA świetna sprawa.

Dużo pamięci ram na starcie 21mb

Tak więc jeśli nie zależy ci aż tak na super aparacie to się nie zastanawiaj. Telefon jest dużo mniejszy, zgrabny i o wiele szybszy. Ma najnowszego symbiana i aplikacje które będą wychodziły w przyszłości będą o wiele szybciej chodziły na tym włąśnie modelu. A to najważniejsze. Kolejnym plusem jest brak joya, który w wielu przypadkach wypada.

bierz N73 miałem ja jest zajeb***a symbian cudny. ale mi znudziła się po 2 miesiacach teraz mam N95 POLECAM

Bierz Nokię! Miałem dwie Nokie i wszystko przez tyle lat było OK, żadnych problemów, kupiłem Sony Ericsson’a i mimo, że mam zasięg 4/5 wyrzuca mi “tylko alarmowe”. Znajomi, którzy mieli SE mówili mi: “nie kupuj Sony Ericsson’a, psują się joysticki i ogólnie są to problemowe telefony” ale nie uparłem się na SE i teraz mam problemy. Jutro wiozę go na serwis. Żałuję, że kupiłem ten telefon, mogłem brać sprawdzoną i bezproblemową Nokię :? .

hsdpa CHYBA NA *****

mam SE k800i juz pół roku i joystik jakoś ani razu sie nie zaciął i nie miałem z tym fonem zadnego problemu,

zdażają się wyjątki

Ale jak sie nie umie tych mozliwosci wykorzystywac to telefon sie marnuje. To wszystko zalezy od ciebie do czego ci ma słuzyc ten telefon :stuck_out_tongue:

Poczekaj aż telefon będzie miał około rok czasu, problemy z joyami występują najczęściej właśnie po tym okresie użytkowania.

@ hassler

Może to faktycznie wyjątki, jednak te wyjątki w przypadku SE występują znacznie częściej niż w przypadku Nokii. Sporo osób narzeka na SE, a w przypadku Nokii nie słyszy się tylu negatywnych opinii.

Ja następnym razem będę brał Nokię, jeden SE mi w zupełności wystarczy…

Napewno tak, ponieważ telefony nokii są solidniejsze. Osobiście napewno bym nie zamienił nokii na jakiegoś se.

Podobny wątek już był…

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … &start=180

Było już z 10 takich.

Jeśli nie wie co to Symbian to niech kupi K800i, bo znowu będą opinie że Symbian jest bardzo wolny i się zawiesza… ](*,)

Dzięki wszystkim za pomoc, zdecydowałem się na nokie 6120.

Gdzie polecacie kupić ten telefon?

Jaką sieć wybrać?

Allegro.pl Kupuj tylko bez simloka