Nokia N73 -formatowanie telefonu


(system) #1

Witam!

Chciałbym sformatowac (i wgrac nowego softa) sobie telefon -Nokia n73 - i mam pytanie wie ktos jak to zrobic?


(Zbych ) #2

Formatowanie telefonu z symbianem nie polega na usunięciu wszystkiego łącznie z firmware , polega jedynie na "wyczyszczeniu" telefonu z aplikacji dodatkowych czyli tych które sami do niego zainstalowaliśmy ,

telefon po takim "formacie" będzie dokładnie taki "goły" jak podczas zakupu w salonie , jeżeli telefon posiada starszą wersje firmware można je zaktualizować , w tym celu sciągamy najnowszą wersje Nokia PC Suite (ze strony noki) i instalujemy na kompie , podłanczamy telefon kablem do kompa i odczekamy aż komp zainstaluje stery, uruchamiamy Nokia PC Suite (program powinien wykryć telefon)i szukamy zakładki aktualizacja firmware/oprogramowania telefonu , uruchamiamy program i czekamy aż program pobierze aplikacje i firmware na kompa (Nokia Software Update) a potem postępujemy zgodnie z komunikatami wyświetlanymi przez NSU. W czasie aktualizacji firmware połączenie, kompa z telefonem musi być "pewne" i w tym czasie najlepiej nie dotykać ani kabla ani telefonu i najlepiej wszytkie programy obciążające kompa powyłanczane jak również programy typu P2P , przerwanie aktualizacji w czasie jej trwania lub jej niedokonczenie z różnych przyczyn zazwyczaj kończy się uszkodzeniem telefonu.


(bishop85) #3

Telefonu nie musisz formatowac przed wgraniem softu. Zainstaluj Nokia PC Suite http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... .1.18.0+PL i zrob kopie zapasowa pamieci telefonu. Pozniej zainstaluj Nokia Software Updater http://nds1.nokia.com/files/support/glo ... tup_pl.exe i wgraj softa. Nastepnie przywroc dane z kopii zapasowej, bo po aktualizacji stracisz wszystkie dane z telefonu. Tylko czytaj wszystko dokladnie co tam pisze.