Nokia N73 Miusic Edition zmiana softu?

Witam,

Mam niedługo zamiar kupić telefon i zastanawiam się nad Nokią N73 ME a Sony Ericsson K800i/K810i. Wiem, że nie powinno się porównywać tych telefonów ponieważ Nokia ma Symbiana, a Sony Ericsson nie, ale nie oto chodzi. Przeczytałem gdzieś, że do Noki niemożna zastosować karty pamięci większej niż 2GB bo ma ona Symbiana w wersji 9.1 a ta wersja nie obsługuje kart pamięci większych niż 2GB. Natomiast już wersja 9.2 obsługuje karty większe niż 2GB tzw. miniSDHC. Tu nasuwa się moje pytanie czy istnieje możliwość zainstalowania (aktualizacji) Symbiana do wersji 9.2, która obsługiwała by karty większe niż 2GB. Oczywiście jeśli jednak Nokia N73 obsługuje karty większe niż 2GB na Symbianie 9.1 to proszę o jakieś informacje ewentualnie jakieś zdjęcia potwierdzające tą tezę. Jak pisałem już na samym początku wspomniałem o 3 telefonach co sądzicie o tych telefonach, który wybrać czytałem, że nokia sie muli czy to prawda. Sony Ericsson to zupełnie inny telefon,ale mimo to proszę o jakieś mniej lub bardziej obiektywne opinie. Zależy mi na czasie wiec proszę o możliwie szybkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

NIE

NIE, właśnie takie opinie piszą zaburaczone dzieciaki co sobie kupią drogi telefon i nie wiedzą jak go używać.

to są takie same telefony, do K800i można wgrac soft od K810 i masz to samo tylko w innej obudowie i tańsze. Mi osobiście bardziej podoba się K810i, ale jestem zakochany w Symbianie…

A ja z kolei słyszałem, że np 4GB obsłuży…

Co do Sony Ericssona K800i/K810i to wiem, że to ten sam telefon tylko w innej obudowie. Jak już pisałem wcześnie, zastanawiam się czy do Noki N73 ME mogę zastosować kartę większą niż 2GB, konkretnie to chodzi mi o pojemność 4GB, nie większą. Bo zamierzam kupić telefon, a nie wiem czy zdecydować sie na SE czy Nokie bo w SE mogę zastosować większe karty pamięci niż w Noki choć to nie było by raczej jakimś szczególnym argumentem przeważającym za kupnem danego modelu to jednak ma to coś w sobie. Proszę o odpowiedź w tym temacie.

Polecam forum:

http://forum.symbianos.pl/

Tam znajdziesz wszystko.

Moim zdaniem nie opłaca się kupować tak “prostego” telefonu jak k800i.

Myślę, że po wgraniu najnowszego FW nie będzie żadnych problemów z kartami 4GB. Te katy są produkowane do 4GB więc powinno być OK, karty powyżej 4GB to już SDHC.

Ps. nie opłaca się kupować N73 ME ponieważ ona się niczym nie różni od zwykłej N73, prawda że w zestawie jest karta 2GB, ale ona kosztuje 20zł, prawda że w ME masz “muzyczne” słuchawki, ale każdy “normalnie” słyszący człowiek natychmiast wyrzuca te słuchawki i kupuje inne. Ze zwykłej N73 bez problemu można w domu zrobić ME, wystarczy zmienić FW (oprogramowanie)…

No jak komuś bardziej się podoba zielone tło w głównym motywie to nie widzę przeszkód :mrgreen: Innych różnic nie ma.