Nokia N73.Wgranie softa do ME

Witam.

Chcę kupić N73 ale nie wiem czy płacić 100zł więcej czy lepiej się trochę natrudzić i wgrać softa do ME.

Chodzi o to, że nigdy tego nie robiłem i nie wiem jak to zrobić.

Skąd można pobrać tego softa.

Proszę o iście noobowską instrukcje dla mnie jeśli jest to możliwe.

Pozdrawiam.

ME zazwyczaj posiada co najmniej 2 Gb karte pamięci (zwykła 256 lub 512 lub nie posiada) znacznie lepsze słuchawki które w wolnej sprzedarzy kosztują 120zł a zwykła ma słuchawki za 40zł , jezeli by chodziło tylko o soft to nie opłaca się przepłacać 100zł.

Softa pobiera się ze strony www noki a jak to zrobić (updatować) to do poczytania na http://www.symbianos.pl

Nieudane updatowanie softa (przypadkowy reset kompa , przypadkowe rozłączenie się kabla (nokia-komp) utrata zasilania czy to w kompie czy telu) kończy się serwisem i wydatkiem około 250zł.

Czy mógłbyś podać dokładny link do tego artykułu w symbianosie, bo ja znaleźć nie mogę.

Pamiętaj, że potrzebne mi jest bardzo prosta instrukcja gdyż pierwszy raz sie z tym spotykam.

Pozdrawiam.

Ale pojechałeś…

Tak naprawdę to jest 10 minut roboty w domu. Za darmo. Phoenix, a jeśli ci się nie chcę to max 50 zł w serwisie…

W tym temacie masz naprawdę wszystko.

http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?t=2480&start=0

dla początkujących symbianowców lepiej “pojechać” jak potem otrzymać fixy na priva , poprostu wiem jakie nokia dostarcza kabelki łaczące kompa z telem czysta chinszczyzna, wystarczy złe ułożenie tela na stoliku i kabelek potrafi wyskoczyć z tela , starsze typy kabelków miały lepsze “zatrzaski” i pewnie trzymały.

Np. N73 ME z ery wcale nie ma karty pamięci. Z resztą 2GB Sandiska będzie lepsza niż ta nokiowska.

hahahah znacznie lepsze słuchawki to będzie miał jak kupi sobie jakieś sennheisery, te nokiowskie są słabe.

Pisałem na tym forum 187 tysięcy razy, że w normalnej N73 od softu w wersji 4.XX jest już odtwarzacz od ME! !!

Zastanawiam si czy nie lepiej będzie kupić już gotową ME ale bez akcesoriów a potem dokupienie dla siebie słuchawek, które będą porządne.

BTW jak to jest ze słuchawkami do ME? Słyszałem, że w jakiś sposób można podłączyć dowolne słuchawki i wcale nie muszą one być “nokiowskie”.

jak to bedzie nówka to wszyskie nokie posiadają w zestawie słuchawki i ładowarke sieciową jest to standartowe wyposażenie , a dodatkowym może być karta pamięci (w ME to też standart) ładowarka samochodowa (czasem dają gratis jak promocja). Można podłaczyć dowolne słuchawki z popularnym jackiem tyle tylko że należy zakupić przejściówke z pop portu(nokia) na jacka.

Nie to nie będzie nówka.

A moglibyście wytłumaczyć bardziej o co chodzi z tym mini jackiem i gdzie to się znajduje, bo ja dopiero zaczynam z telefonami multimedialnymi i od razu wpadłem na N73 a wcześniej miałem k700i dlatego tam za dużo mp3 nie wchodziło dlatego słuchawek nawet nie używałem bo nie było po co.

Prosiłbym jeszcze o wytłumaczenie co to ten pop?

Pop port to standardowe gniazdo w Nokii, do którego podłączas wszystkie akcesoria (słuchawki, kabel, przejściówki itp.). Jeśli chcesz używać jakichś lepszych słuchawek ze standardową wtyczką jack musisz kupić przejściówkę, polecam model AD-15.

Czy jest jakaś ogromna różnica między AD-15 a np. przejściówką za 3zł na allegro?

Jeśli tak to jaka?

Za czasów jak ja kupowałem AD-15 to te po 3zł z allegro miały tylko dźwięk mono, nie wiem jak teraz :]

Teraz już za 3zł to nawet stereo są! heh.

Myślę że dołożę te 20zł i kupie jakieś AD własnie.

Wszystko co chciałem się dowiedzieć zostało wyjaśnione ale temat prosiłbym nie zamykać gdyż jeszcze przed samym kupnem możliwe że coś napisze.

viewtopic.php?f=12&t=222599 <–Ktoś coś wie?

Mylisz się! Stereo Są tylko oryginalne, ponieważ do uzyskania dźwięku stereo potrzebny jest specjalny układ scalony, a on znajduje się tylko w oryginale.

Jeśli sprzedawca pisze że jest stereo to kłamie!

To są oryginalne podróby.