Nokia N80- uzytkowanie

(Crisek) #1

witam czy ktos moglby mi powiedziec jak najlepiej uzytkowac ten telefon bo wlasnie kupiłem go i chchiałbym a ktos mi poradził jak go dobrze uzytkowac i jeszcze jedna prosba czy moglby mi ktos przyblizyc jak najlepiej poslugiwac sie WI-FI z gory thx za odpowiedzi

(Bigkoras) #2

Normalnie, tylko uruchomionych aplikacji nie minimalizuj tylko zamykaj poprzez polecenie "zamknij"

Jeśli kupiłeś telefon używany to pierwszą rzeczą jest zrobienie formata telefonu:

przy wyłączonym telefonie przytrzymać przyciski *, zielona słuchawka, 3 i włączyć telefon

Następnie trzeba wgrać najnowszego softa ze zmianą PC:

tu jest WSZYSTKO ładnie i dokładnie opisane:

http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?t=2480&start=0

(Kaka') #3

Crisis7

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tą stroną oraz tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

(system) #4

Co Ty mu za ciemnote wciskasz?

Zgodzę się do formata i to tyle,jeśli podczes użytkowania telefonu nie dzieją się żadne dziwne rzeczy to nie ma potrzeby ingerowania w aktualizację softu.

Aby korzystać z WiFi należy być w zasięgu sieci Wlan,darmowe punkty dostępu znajdują się w rynkach,restauracjach i innych,oczywiście nie wszędzie ale prawie w każdej restauracji McDonalds.Uruchom kreatora Wlan w swoim telefonie,jeśli odnajdzie pinkt dostępu należy na niego kliknąć i uruchomi się przeglądarka i można surfować.(tak w skrócie)

(Bigkoras) #5

Jeśli nawet kupił nową N80 to i tak ma bardzo stare oprogramowanie, z nowymi wersjami pojawiło się bardzo dużo poprawek min. poprawka w zarządzaniu baterią i właśnie zgodność WIFI. Są one wręcz niezbędne.

(system) #6

Bigkoras Aktualizacja oprogramowanie będzie kolejnym etapem na drodze poznawania symbiana,niektórym aktualizacje przynoszą wręcz odwortny od oczekiwanego skutek,o czym powinieneś wiedzieć...

Chłopak,który dopiero kupił taki telefon i nie ma zielonego pojęcia o symbianie ,szybciej go "uwali" niż zaktualizuje.

MOŻNA ale wcale nie trzeba

(Crisek) #7

wiec wlasnie ja poznaje symbiana i chce wiedziec jak najwiecej zeby dobrze go uzytkowac bo wiadomo symbian to nie to co zwykły soft w telefonie i dzieki za wszelkie rady ale jeszcze prosze zeby ktos mi przyblizył troche informacji na temat owego telefonu i symbiana:)

(system) #8

Zapraszam Cię na portal http://www.symbianOS.pl i http://www.forum.symbianos.pl

(system) #9

No ja też mimo wszystko radziłbym wgranie niebrandowanego, najnowszego softu...

(system) #10

karolzet Tak ale nie odrazu i nie za wszelką cenę,czytam posty userów,którzy zaktualizowali na nowszy i żałują,bo dzieją się różne cuda...

Sam miałem E50,która od czasu do czasu lubiła się zawiesić lub zrestartować to ją sflashowałem na niebrandowany sofcik i mialem spokój,ale zrobiłem to dopiero po jakimś czasie,gdy miałem jakieś pojęcie...

a nie zaraz po kupnie.