Nokia n95 8gb, internet przez blue soleil

witam, mam internet poprzez modem cablowy (inea.pl) chcialbym uzyskac polaczenie z mojego telefonu poprzez BT. w polaczeniach sieciowych mam dwa: 1. lokalne realteka 100mb/s i 2 bluetooth pan network adapter 3mb/s. oba sa uruchomione, ale telefon nic nie wykrywa. czy pozostaje kupic mi router czy da sie cos zrobic z tym?

sorry kolego ale nie bardzo wiem o co ci chodzi:) chcesz przez swój komp w domu i BT miec neta na telefonie?? jesli tak to w takiej sytuacji jak masz to nic z tego nie bedzie… BT i WLAN to zupełnie cos innego… bluetooth nie łaczy sie z wlanem i odwrotnie… tak wiec pozstaje zakup routera. oczywiscie routera z WiFi

jarsyb , nie wiesz o czym mówisz!!

Można mieć neta przez BT stosując PAN!

Opis na googlach znajdziesz

szukam…

No i co znalazłeś coś xroberto1980?

Ciekawi mnie ta kwestia bo mam N95 8GB i raczej zawsze łączyłem się przez LAN.

Jak będziesz coś wiedział to daj znać w tym poście.

Pozdrawiam;)

Ale przez BT jest bardzo wolny transfer!! max. 30 Kb/s, i BT ma tylko 10 m zasięgu przy wolnej przestrzeni…

Gdy napotka jakąś przeszkodę drastycznie spada jego zasięg…

Czy ja wiem czy warto?? jak ktoś ma laptopa to raczej powinien mieć ruter

N95 ma wifi więc nie było by problemu

  1. telefon by korzystał z max łącza

  2. zasięg byłby 100 razy lepszy

Czyli nie ma czym sobie głowy zawracać, dalej łączymy się przez wifi :slight_smile:

dokładnie

przestalem bawic sie przez bt i zakupilem router netgear-a i jest ok. okazalo sie, ze potrzebowalem rozdzielic lacze takze dla zonki na laptopa. a dla siebie na ps3 i telefon. musialem miec router ktory kopiuje adres mac. inaczej uslugodawca by sobie policzyl za podlaczenie dodatkowych urzadzen. niby mam dobry internet (6 Mb/512 kbps), ale moge miec tylko 1 komputer podlaczony, za podlaczenie drugiego w moim wlasnym mieszkaniu place 500 zl kary, a za udostepnienie poza mieszkanie 1000. kopiowanie adresu mac ulatwilo wsio. a gdybym chcial legalnie to do kazdego urzadzenia musialbym doplacic kolejno 7 zlociszy.