Nokia N95 8GB vs Iphone 3g 16gb

Witam.

Mam okazję zamienić się telefonami.Ja posiadam N95 8gb i dostałem propozycję, żeby się wymienić na Iphona. Czytałem wiele opinii testów, ale dalej mam ogromne wątpliwości. Jak to jest z tym Iphonem, czy są mms-y jak jest z tym Istore. Czy można wysyłać mms-y, i czy jest jakiś program umożliwiający wysyłanie plików przez BT? Czy aplikacje w apstore(nie pamiętam jak to się nazywa). Czy jailbreak dużo daje i w ogóle na czym to polega.

Proszę o szybkie odpowiedzi.

Słuchaj! Dla mnie lepsza jest nokia, nawet pomimo 8 GB pamięci.

W IPhonie przede wszystkim aby wgrać muzykę musisz chrzanić się z synchronizacją, lepsze rozwiązanie jakie masz w nokii przeciągnij i upuść, no i przede wszystkim nie można wgrywać gier java, a jak już to trzeba kupywać za $ w Store. Co do mms nie wiadomo. Technologia Jailbrakingu polega na crackowaniu oprogramowania i podejrzewam że wtedy tracisz gwarancję.

to jest 100x wygodniejsze niż przeciągnij i upuść…

MMS, BT i nagrywanie filmików jest, działa bez problemu…

n95 nie ma w ogóle touchscreena a co dopiero multitouch…

JB to tak jak łamanie symbiana w s60v3 :wink:

w appstore jest bardzo dużo aplikacji za free :wink: no i jest też cydia w której masz nawet psx4iphone, quake4iphone czy też quake 3 :wink: a możliwości tuningu springboarda masz bardzo dużo ale po JB i zainstalowaniu winterboard z cydii

Posiadam Nokię N95 8GB… Człowieku, co ty do czego porównujesz, przecież Iphone 3G jest 50 razy lepszy niż Nokia :wink: :wink: I właśnie chciałęm napisać to samo co klopas , ale widać, że ktoś tu myśłi tak jak ja :wink: :wink:

Ja bez namysłu brał bym iPhona. Powody? J.w. :slight_smile:

Jeśli ekran dotykowy przedkładasz nad foto 5mpix, video VGA i klawiaturę hardwareową to się zamień.

W przeciwnym razie odpuść sobie.

Ale kto mądry robi zdjęcia np. na wakacjach za pomocą telefonu? Klawiatóra ekranowa iPhone jest bardzo wygodna tyle ze trzeba sie do niej przyzwyczaić.

Czasem trzeba wykonać szybkie i w miare dobrej jakości zdjęcie dokumentu, sfilmować jakieś wydarzenie itd.

Odpowiadając mógłbym zapytać ile osób zawsze nosi przy sobie aparat lub kamerę? :slight_smile:

Więc to dla mnie żaden argument. Oczywiście, że jeżeli wyjeżdżam na urlop czy jakiś inny wyjazd na którym jak sądzę będę wykonywał więcej zdjęć to biorę aparat / kamerę.

I wtedy mogę nawet zabrać nawet Nokię 1600 do utrzymywania kontaktu.

Uprzedzam, że jeśli ktoś wspomni o grach czy internecie na iphone to zakładam, że na wyjazd moge wziąć także netboka / laptopa.

Ja też polecam iPhone…

Chociaż osobiście uważam, że aparat ma za słaby, brakuje mu diody LED i SDK można uruchomić tylko na Mac’u :o

SDK możesz pobrać i na windowsa, tylko go na microshicie nie uruchomisz po prostu;]

to chyba normalne że apple umożliwia tworzenie aplikacji tylko na MACach, nie będą brali odpowiedzialności za błędy windowsów.

iphone bije na głowę każdą nokie, szajsunga i inne “potęgi” komórkowe. jedynie niektóre modele HTC oraz palm pre są w miarę godne uwagi

Klawiatura Iphona jest 10x wygodniejsza niż ta z n95…

A co do tematu:

Jasne że się zamień. Iphone jest lepszy od n95 we wszystkim oprócz aparatu