Nokia n95 a pcsuite, porządek, segregacja muzyki

(Pinio150) #1

Witam serdecznie!

Posiadam nokie n95-2 (8gb) i jestem podirytowany. Pobrałem sobie pcsuit'a, aby zrobić porządek z muzyką pododawać albumy popodpisywać itp... jednym słowem chce wysyłać muzykę poprzez program tak jak to się odbywa pomiędzy iTunes a Iphonem. Pobrałem pcsuite a tam chce sobie eksplorować muzykę, to muszę pobrać nokia ovi. A mój telefon z tego co wiem nie obsługuje tego, także jest jakaś szansa poukładania sobie utworów tak jak to się robi w iphone z pomocą iTunes'a? Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam.

(Dimatheus) #2

Hej,

Z obsługą nie powinno być najmniejszych problemów - to po prostu nowa wersja programu, nieco bardziej intuicyjna. Oczywiście nie należy jej mylić z Ovi Maps, które faktycznie współpracują tylko z niewielką ilością modeli Nokii.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Pinio150) #3

mam podłączony telefon poprzez kabel usb i włączony ten program nokia ovi. lecz ten program nie może wykryć mojego telefonu podłączonego, w pc suite jest wykrywany a w nokia ovi nie może wykryć, a może wina tkwi w trybie w jakim jest podłączony telefon? ja z reguły daje albo transfer danych albo pc suite, może to jest jakiś inny tryb? w czym może być problem? :slight_smile:

(Dimatheus) #4

Hej,

No tak - to faktycznie może być problem. Podobnie wyglądało to z próbą podłączenia mojej starszej Nokii kabelkiem w tym właśnie programie. Nie udało się tego obejść. Z tego, co wyczytałem na jakiś forach, w ogóle Ovi nie obsługuje połączeń kabelkowych. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale u mnie się sprawdziło. Jedynym możliwym sposobem pozostał więc Bluetooth.

Powinien być ustawiony na PC Suite lub - ewentualnie - właśnie na transfer danych.

:arrow: Czy po zainstalowania PC Suite w ekspolorer'ze nie pojawiła się ikona Nokia Phone Browser - dzięki niej możesz przeglądać zawartość pamięci telefonu. Taki sposób może być oczywiście dość ciężki w edycji. Ewentualnie zawsze można kawałki przerzucić na komputer, na nim je otagować i przerzucić ponownie na telefon.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(dawidos) #5

Jeśli chcesz synchronizować telefon przez Ovi Suite musisz wybrać tryb PC Suite przy podłączaniu kabla do telefonu. Jeśli jest pierwszy raz podłączany przez Ovi Suite powinna zacząć się instalacja sterowników w telefonie dlatego trzeba ją potwierdzić 2-3 razy i tak było u mnie w n82. U Ciebie też tak jest?

(Pinio150) #6

czyli da się osiągnąć efekt końcowy taki jak jest np w telefonach Apple - iPhone?

Chodzi mi o to aby tylko po podpisywać utwory i pododawać im okładki i żeby ładnie się to prezentowało.

Zaznaczam, że próbowałem wieloma sposobami ale mi się nie udawało. Wyświetla się taka kolumna utworów które mam na dysku i wszystko by można było wykonać gdyby telefon był wykryty i przez program, fizycznie jest podłączony. Jakieś kolejne subiekcje jak zrobić aby program wykrył w końcu ten telefon?

(Dimatheus) #7

Hej,

Przy pomocy PC Suite może być problem, bo program ogólnie nie oferuje takiej funkcjonalności...

Jeśli w telefonie posiadasz moduł BlueTooth to może warto byłoby dokupić do komputera taki interfejs?? Koszt niewielki, bo ceny modułów zaczynają się od 10 PLN.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Pinio150) #8

mam taki interfejs mniej więcej jak to jest w iTunes, tylko, że telefonu nie mogę wykryć, moduł bt też mam, też nie chce wykryć, wydaje mi się, że muszę soft od swojego telefonu uaktualnić :slight_smile: i wtedy może pójdzie.

(Dimatheus) #9

Hej,

Zawsze można spróbować - a może się uda... :slight_smile:

A system wykrywa komórkę?? Urządzenia się sparują czy nie?? Jeśli nie, sprawdź ustawienia komórki - być może domyślne ustawienia nie pozwalają na komunikację. :frowning:

Pozdrawiam,

Dimatheus