Nokia n95 a pcsuite, porządek, segregacja muzyki

Witam serdecznie!

Posiadam nokie n95-2 (8gb) i jestem podirytowany. Pobrałem sobie pcsuit’a, aby zrobić porządek z muzyką pododawać albumy popodpisywać itp… jednym słowem chce wysyłać muzykę poprzez program tak jak to się odbywa pomiędzy iTunes a Iphonem. Pobrałem pcsuite a tam chce sobie eksplorować muzykę, to muszę pobrać nokia ovi. A mój telefon z tego co wiem nie obsługuje tego, także jest jakaś szansa poukładania sobie utworów tak jak to się robi w iphone z pomocą iTunes’a? Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam.

Hej,

Z obsługą nie powinno być najmniejszych problemów - to po prostu nowa wersja programu, nieco bardziej intuicyjna. Oczywiście nie należy jej mylić z Ovi Maps, które faktycznie współpracują tylko z niewielką ilością modeli Nokii.

Pozdrawiam,

Dimatheus

mam podłączony telefon poprzez kabel usb i włączony ten program nokia ovi. lecz ten program nie może wykryć mojego telefonu podłączonego, w pc suite jest wykrywany a w nokia ovi nie może wykryć, a może wina tkwi w trybie w jakim jest podłączony telefon? ja z reguły daje albo transfer danych albo pc suite, może to jest jakiś inny tryb? w czym może być problem? :slight_smile:

Hej,

No tak - to faktycznie może być problem. Podobnie wyglądało to z próbą podłączenia mojej starszej Nokii kabelkiem w tym właśnie programie. Nie udało się tego obejść. Z tego, co wyczytałem na jakiś forach, w ogóle Ovi nie obsługuje połączeń kabelkowych. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale u mnie się sprawdziło. Jedynym możliwym sposobem pozostał więc Bluetooth.

Powinien być ustawiony na PC Suite lub - ewentualnie - właśnie na transfer danych.

:arrow: Czy po zainstalowania PC Suite w ekspolorer’ze nie pojawiła się ikona Nokia Phone Browser - dzięki niej możesz przeglądać zawartość pamięci telefonu. Taki sposób może być oczywiście dość ciężki w edycji. Ewentualnie zawsze można kawałki przerzucić na komputer, na nim je otagować i przerzucić ponownie na telefon.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeśli chcesz synchronizować telefon przez Ovi Suite musisz wybrać tryb PC Suite przy podłączaniu kabla do telefonu. Jeśli jest pierwszy raz podłączany przez Ovi Suite powinna zacząć się instalacja sterowników w telefonie dlatego trzeba ją potwierdzić 2-3 razy i tak było u mnie w n82. U Ciebie też tak jest?

czyli da się osiągnąć efekt końcowy taki jak jest np w telefonach Apple - iPhone?

Chodzi mi o to aby tylko po podpisywać utwory i pododawać im okładki i żeby ładnie się to prezentowało.

Zaznaczam, że próbowałem wieloma sposobami ale mi się nie udawało. Wyświetla się taka kolumna utworów które mam na dysku i wszystko by można było wykonać gdyby telefon był wykryty i przez program, fizycznie jest podłączony. Jakieś kolejne subiekcje jak zrobić aby program wykrył w końcu ten telefon?

Hej,

Przy pomocy PC Suite może być problem, bo program ogólnie nie oferuje takiej funkcjonalności…

Jeśli w telefonie posiadasz moduł BlueTooth to może warto byłoby dokupić do komputera taki interfejs?? Koszt niewielki, bo ceny modułów zaczynają się od 10 PLN.

Pozdrawiam,

Dimatheus

mam taki interfejs mniej więcej jak to jest w iTunes, tylko, że telefonu nie mogę wykryć, moduł bt też mam, też nie chce wykryć, wydaje mi się, że muszę soft od swojego telefonu uaktualnić :slight_smile: i wtedy może pójdzie.

Hej,

Zawsze można spróbować - a może się uda… :slight_smile:

A system wykrywa komórkę?? Urządzenia się sparują czy nie?? Jeśli nie, sprawdź ustawienia komórki - być może domyślne ustawienia nie pozwalają na komunikację. :frowning:

Pozdrawiam,

Dimatheus