Nokia N95 i GPS

(Skr3czu) #1

Witam,

Aktualnie posiadam k850i, i zastanawiam się nad kupnem Nokii N95 ponieważ ma GPS i Wi-Fi.

Jak jest z tym GPS czy jest dobry (nie gubi się, nie myli i tak dalej...) ? i czy jest w 100% darmowy ?

Pozdrawiam.

(klopas) #2

jest za free, dobrze łapie ale trochę mu to zajmuje... nie gubi zasiągu (chyba że tunel to wtedy każdy gps gubi :P) nie myli się i w ogóle... kwestia użytego programu i mapy...

(k-9) #3

ale GPS w nokii jest nie dokładny! !!

(klopas) #4

zależy co używa :stuck_out_tongue: jak programu noki to jest to możliwe :wink: ale jak wrzuci garmina to nie ma takiej możliwości żeby źle nakierował :wink:

(k-9) #5

mi chodziło o standardową aplikacje GPS do noki. Z innym może będzie działać lepiej :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Skr3czu) #6

dzięki za odpowiedź, czyli standardowa aplikacja do GPS jest lipna, a jaką polecacie ?

(Patrykss12) #7

Automapa 5.05 lub 5.07 najlepsza jest.

(klopas) #8

automapa jest na WM :stuck_out_tongue: na symbiana nie ma automapy :stuck_out_tongue: a więc tylko garmin bo tomtom nie wykrywa wbudowanego gps...

(Patrykss12) #9

a jeszcze jakieś mapy sybmian obsługuje np. navigo itp.??

(Skr3czu) #10

A czy w garmin, jest "lektor" (skręć prawo itp...) ?

(klopas) #11

nie wiem bo nie korzystam z map... wiem że garmin i tomtom na pewno... ale tomtom nie wykrywa wbudowanego gps, tylko ten na bluetooth... garmin wykrywa oba... i garmin ma lapsze pokrycie polski

(Patrykss12) #12

A co powiecie o tej mapie http://www.google.pl/mobile/gmm/index.html ??

(klopas) #13

nikt jej nie sprawdził i jakoś niczym nie zachęca... garmin jest najlepszy...

(Patrykss12) #14

Ale za to płatny.A może znasz jakaś dobrą mapę do GPS z sybmianem tylko chodzi żeby była za darmo.

(Mazzaq) #15

W TomTomie masz możliwość zainstalowania polskiego głosu.

(klopas) #16

a w garminie to niby co? że niby nie ma?

(Skr3czu) #17

Ale z tego co czytałem to w TomTom, nie działa z n95 ;]

(klopas) #18

no właśnie to mówie :stuck_out_tongue: zostaje ci:

Nokia maps

Route 66 (słabizna, jest w nokiach navigatorach)

Garmin (najlepsiejszy :P)

(Zbych ) #19

tomtom działa już w N95 , rozwiązanie problemu na www.symbianos.pl i na wielu podobnych forach , zdaje się że na naszym również o tym pisano.

(klopas) #20

tak widziałem i ani to na n82 nie chce działać ani na n95 i nie znam osoby u której by to poszło... a z resztą garmin mobile XT ma pokrycie PL 99% a tomtom 71% :stuck_out_tongue: