Nokia n95 - problem z aparatem


(Shadow19 93) #1

Witam gdy odpalam aparat pokazuję się szare tło,przekręci się i wraca do menu.A gdy odpalę program CameraFX to działa czyli aparat sprawny.Soft ?


(fiero) #2

Możliwe że tak, spróbuj zaktualizować firmware.


(Shadow19 93) #3

komputery - tak ale na telefonach jestem zielony heh jak to zrobić ? jakiś program noki słyszałem że jest co aktualizuje automatycznie


(Qba Lukaszczyk) #4

Nokia udostępnia soft do telefonów. Standardowo znajduje się na karcie pamięci telefonu.


(fiero) #5

Nokia Ovi suit lub Nokia PC suit. Instalujesz program, podłączasz kablem USB tel. do komputera i w programie masz opcje aktualizacji oprogramowania.


(krzysztof7272) #6

Możesz sformatować pamięć telefonu i będziesz miał przywrócony czysty soft. Za pomocą klawiatury wpisz *#7370# i zatwierdź ok. Po tej czynności nastąpi restart telefonu i usunie wszystkie wpisy, kontakty i programy.


(Shadow19 93) #7

to nie pomogło *#7370#


(Kedaa) #8

Nokia Software Updater. Ściągasz, instalujesz i postępujesz według instrukcji, nie ma prostszej opcji. http://www.nokia.pl/pomoc/oprogramowani ... er/pobierz

Jeżeli nie chcesz aktualizować oprogramowania( ale jest to zalecane) to zrób jeszcze HARD RESET telefonu( wszystkie ustawienia, pamięć telefonu itp. zostaną definitywnie wykasowane, telefon będzie się zachowywał jakbyś go pierwszy raz uruchomił)

Aby zresetować:

  1. Telefon musi być wyłączony (czyli wyjąć i włożyć baterię, prawdopodobnie trzymanie górnego przycisku nic nie da),

  2. Wcisnąć naraz 4 klawisze: 3 + * + zielonąSłuchawkę + włącznikGórny (jest to wykonalne)

  3. Należy poczekać ok. 3 sekund, aż telefon się uruchomi.


(Shadow19 93) #9

pózniej zaktualizuję oprogramowanie i powiem czy pomogło.Dodam tylko to że aparat działa gdy odpalę go programem CameraFX.