Nokia PC Suite i Bluetooth

Otóż mam problem dotyczący programu NOKIA PC SUITE w najnowszej wersji. Posiadam adapter Bluetooth BlueSoleil ( S-BT-100). Kiedy chcę wgrać do mojego telefonu ( Nokia 7600 ) aplikacje ,chcę to zrobić po przez bluetooth. I dochodzę do setna problemu. Otóż ,gdy kiliam "Uzyskaj Połączenie " w Nokia PC S. wyświetla mi się komunikat :

468db2312433fa31m.jpg

Co do sterownika Bluetooth - działa na pewno , ponieważ wykrywa mój telefon oraz mogę po przez aplikację dołączoną do adaptera zgrać np. zdjęcia.

5e7f4259245f464dm.jpg

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Bartek

BlueSoleil nie współpracuje poprawnie(czyt. jest niekontabilne) z PC Suite i z większością telefonów Nokia , do prawidłowej pracy/połączenia z kompem potrzebny jest “dongle” który działa na sterownikach microsoftu lub na sterownikach Widcomm , więcej do poczytania na stronie http://www.nokia.com.pl zakładka pomoc lub problemy. Pozatym nie wiem czy masz Viste czy tylko style z Visty w XP , jeżeli Vista to narazie nie ma dongla który w pełni jest kontabilny z tym systemem, przynajmniej moje jest takie odczucie bo już z tydzień męcze się aby zainstalować dongla na widcommie i działa tylko częściowo. Niby na stronie widcomma są stery pod viste ale jakoś nie działają należycie.

To dlaczego tak pisze na stronie Nokii ? :

http://www.nokia.com.pl/nokia/pomoc/oprogramowanie/pcsuite/download/index.html

Wersja mojego sterownika :

2221d06e9b8f24e4.jpg

P.S. Tak mam Viste Home Premium

Kiedyś znalazłem artykuł na stronie noki (teraz szukam i nie moge znaleść) że PC Suite nie jest w pełni kontabilne z BlueSoleil , samo BlueSoleil również nie oferuje wszystkich usług związanych z połączeniem z tel. nokia , osobiscie rownież mam dongle na oprogramowaniu BlueSoleil i z moją nokią N70 i z PC Suite nie chce współpracować , samo BlueSoleil wykrywa telefon ale po uruchomieniu PC Suite połączenie natychmiast się traci , obecnie nabyłem dongla na oprogramowaniu/sterowniku Widcomm i współpracuje bardzo dobże z PC Suite (win XP) , sprawdzałem działanie “widcomma” na Vista i częściowo tylko działa , z PC Suite niestety nie chce współpracować,

Z tego wynika że tylko dongle które instalują się na sterownikach microsoftu zawartych w systemach XP i Vista będą poprawnie działać z PC Suite w systemie Vista.