Noob. Kilka pytan o system

(system) #1

Jestem uzytkownikiem Windowsa XP chcialbym sie przesciasc na jakas inna platforme i mam kilka warunkow co doniej :

• lepsza stabilnosc niz w Winows.

• wieksza "sprawnosc" - chodzi mi o lepsze, szybsze "chodzenie" programow niz pod Windows.

• chialbym grac w gry ze stajni Valve (Counter-Strike, HL2 itp.)

Jaki system do tego polecacie?

Czy oplaca sie przesiadac z Windowsa aby osciagnac te ww. cele?

/nie zabijcie mnie za ten post :stuck_out_tongue:

Nie

(Kosior6) #3

Jesli umiejetnie skonfigurujesz linuksa to ┼╝eczywi┼Ťcie bedzie bardziej stablilny.

Raczej wiekszo┼Ťc prograsm├│w linuksowych chodzi szybciej niez te z windy.

SuSe 10

Ubuntu

Slackware (wyzsza szkoła jazdy:) )

(system) #4

Wszystko fajnie, poczytalem sobie tutaj, i doszedlem do wniosku ze dam szanse Linuxowi.

Planuje zainstalowanie SuSE 10.1, z tego co wyczytalem nie potrzebuje instalowac dodatkowych sterownikow, ale czy oznacza to ze beda on dobrane idealnie do danego typu sprzetu np. do karty graf. Radeon9600 i wycisna z niej ostanie soki ?:stuck_out_tongue:

Nie. Sterowniki do kart graficznych musisz sobie sam doinstalowa─ç. Na tych standardowych nie ma akceleracji 3D (przynajmniej w kartach nVidii, ale podejrzewam ┼╝e z Ati jest to samo).

Maestro00 , napisz to jeszcze raz, ale po polsku.

A j─ůdro niby gdzie masz nagra─ç? Na p┼éyt─Ö?

(Init3) #7

sterowniko do kart graficznych zainstalujesz latwo poprzez yast online update

potrzebuje kodek├│w multimedialnych tez jak prawie kazda dystrybucja

Jak kompilacja j─ůdra Ci─Ö przerasta (co rozumiem, na pocz─ůtku wygl─ůda to starsznie) to zobacz czy za pomoc─ů URPMI, YaSTa czy czego tam w Twojej dystreybucji u┼╝ywasz, nie da rady zainstalowa─ç nowszego j─ůdra. Jak nie da rady, to po prostu spr├│buj zainstalowa─ç troch─Ö starsze sterowniki do karty graficznej. Mo┼╝na je znale┼║─ç na stonie nVidii.

(Kicu92) #9

Linux to nie┼║le zryty system wg mnie

SORKI TO POWYŻEJ MÓJ BRAT NAPISAŁ hehe :oops:

kicu92 , ta, geniuszu. Masz 100% racji. System w kt├│rym nie da sie wszystkiego wyklika─ç musi by ─çzryty.

(Airborn) #11

kicu92 czy mia┼ée┼Ť kiedy┼Ť doczynienia z takowym systemem? Je┼╝eli tak to mo┼╝e by┼Ť poda┼é jak─ůkolwiek argumentacj─Ö swoich wypocin?

(Zhao Zhuxi) #12

Synku, nie wiem czy jeste┼Ť tego ┼Ťwiadom, czy te┼╝ nie, a raczej nie, ale opinie tego typu, czyli b─Öd─ůce na ┼╝enuj─ůco niskim poziomie, co wi─ů┼╝e si─Ö mi─Ödzy innymi z brakiem inteligentnej i konstruktywnej argumentacji, NIKOGO TUTAJ NIE INTERESUJ─ä. Dobrze by by┼éo, gdyby┼Ť raczy┼é wzi─ů─ç to pod uwag─Ö, zanim postanowisz zaprezentowa─ç nam sw├│j o┼Ťlepiaj─ůcy wr─Öcz intelekt.

(Bandita1991) #13

ja mam slacka i winde, ale slacka u┼╝ywam rzadko bo wolno mi sie aplikacje uruchamiaj─ů... zainstalowa┼éem te┼╝ wolfa ET i mam mniej fpsow ni┼╝ na windzie:(