Noob. Kilka pytan o system

Jestem uzytkownikiem Windowsa XP chcialbym sie przesciasc na jakas inna platforme i mam kilka warunkow co doniej :

  • lepsza stabilnosc niz w Winows.

  • wieksza “sprawnosc” - chodzi mi o lepsze, szybsze “chodzenie” programow niz pod Windows.

  • chialbym grac w gry ze stajni Valve (Counter-Strike, HL2 itp.)

Jaki system do tego polecacie?

Czy oplaca sie przesiadac z Windowsa aby osciagnac te ww. cele?

/nie zabijcie mnie za ten post :stuck_out_tongue:

Nie

Jesli umiejetnie skonfigurujesz linuksa to żeczywiście bedzie bardziej stablilny.

Raczej wiekszośc prograsmów linuksowych chodzi szybciej niez te z windy.

SuSe 10

Ubuntu

Slackware (wyzsza szkoła jazdy:) )

Wszystko fajnie, poczytalem sobie tutaj, i doszedlem do wniosku ze dam szanse Linuxowi.

Planuje zainstalowanie SuSE 10.1, z tego co wyczytalem nie potrzebuje instalowac dodatkowych sterownikow, ale czy oznacza to ze beda on dobrane idealnie do danego typu sprzetu np. do karty graf. Radeon9600 i wycisna z niej ostanie soki ?:stuck_out_tongue:

Nie. Sterowniki do kart graficznych musisz sobie sam doinstalować. Na tych standardowych nie ma akceleracji 3D (przynajmniej w kartach nVidii, ale podejrzewam że z Ati jest to samo).

Maestro00 , napisz to jeszcze raz, ale po polsku.

A jądro niby gdzie masz nagrać? Na płytę?

sterowniko do kart graficznych zainstalujesz latwo poprzez yast online update

potrzebuje kodeków multimedialnych tez jak prawie kazda dystrybucja

Jak kompilacja jądra Cię przerasta (co rozumiem, na początku wygląda to starsznie) to zobacz czy za pomocą URPMI, YaSTa czy czego tam w Twojej dystreybucji używasz, nie da rady zainstalować nowszego jądra. Jak nie da rady, to po prostu spróbuj zainstalować trochę starsze sterowniki do karty graficznej. Można je znaleźć na stonie nVidii.

Linux to nieźle zryty system wg mnie

SORKI TO POWYŻEJ MÓJ BRAT NAPISAŁ hehe :oops:

kicu92 , ta, geniuszu. Masz 100% racji. System w którym nie da sie wszystkiego wyklikać musi by ćzryty.

kicu92 czy miałeś kiedyś doczynienia z takowym systemem? Jeżeli tak to może byś podał jakąkolwiek argumentację swoich wypocin?

Synku, nie wiem czy jesteś tego świadom, czy też nie, a raczej nie, ale opinie tego typu, czyli będące na żenująco niskim poziomie, co wiąże się między innymi z brakiem inteligentnej i konstruktywnej argumentacji, NIKOGO TUTAJ NIE INTERESUJĄ. Dobrze by było, gdybyś raczył wziąć to pod uwagę, zanim postanowisz zaprezentować nam swój oślepiający wręcz intelekt.

ja mam slacka i winde, ale slacka używam rzadko bo wolno mi sie aplikacje uruchamiają… zainstalowałem też wolfa ET i mam mniej fpsow niż na windzie:(