NordVPN na Linux Mint

Wybaczcie niektóre braki techniczne, ale mam już za chwilę 50 lat na karku i przez całe życie używałem tylko Windows.
Od ok. 2 miesięcy cieszę się wolnością. Udało mi się w końcu zainstalować Minta na laptopie z przeinstalowanym fabrycznie Win10. Nie było łatwo Trwało to rok!.. Ale dałem radę.
Pierwsze uruchomienie to było jak sztandar wywieszony na barykadzie i śpiewanie Marsylianki Niesamowite uczucie… Jestem w końcu wolny!
Po włączeniu laptopa uruchamia się GRUB i Mint jest ładowany domyślnie, jako pierwszy system. Wszystko działa i śmiga doskonale szybko.
Np:
Uruchomienie Libre Office trwa 3 sekundy: klawisze Win-L-Enter.
Wyłączenie systemu przez fizyczny przycisk zasilania i Enter - dwie sekundy.
Firefox obsługuje wszystkie potrzebne mi dodatki: Nano Adblocker, uBlock Origin, Disconnect, Ghostery.

Teraz czas na dalszy postęp. Chciałbym używać VPN. Tego NordVPN polecanego przez niebezpiecznik:

Tylko nie wiem jak go zainstalować na moim Mincie. Jeśli ktoś znajdzie czas, to będę wdzięczny za każdą pomoc.

https://nordvpn.com/tutorials/linux/openvpn/

Nie powinno się korzystać jednocześnie z dwóch dodatków mających to samo zadanie.

Dzięki. Postaram się ogarnąć.

Pozdrawiam Adi

Dodatkowo raczej nie ma aktualnie Nano Adblocker na Firefox - wersja 1.0.0.41 / 1.0.0.42 była ostatnia.

Raczej aktualizowanego forka nie ma a stary za jakiś czas może czegoś nie obsługiwać.