Normalna temperatura procesora AMD Athlon 64 3000+

Jak w temacie bo ja mam aż 70 stopni! !!

Temperaturę sprawdź w biosie.

Wyczyść cooler CPU z kurzu.

Maksymalna temperatura jego pracy to 70 stopni.

Polepsz jego chłodzenie.

no trochę za dużo, 65 st dla dobrej pracy i żywotności procka, ale to chyba przez to chłodzenie pasywne

Pasywne to ma na karcie grafiki - chyba.

Taaa…pasywne na procku 8) ciekawe ileby procek wytrzymał :x

Sprawdź jeszcze tempertury w programie SpeedFan (dostępny na vortalu)

Edług speedfuna wiatrak mi nie działa a ja się na niego patrze i się krenci. Załączam screena:

2b75ccc871c897f3.jpg

Ten to sobie wsadź w buty,jak już to bios lub Everest.

a niby po czym tak sądzisz?

Zrób porządną konserwację wokół procka, po za tym zrób lepszy obieg powietrza w kompie,bo widze, że masz sam radiator na grafie.

otóż to ja mniałem procka 150 stopni a dysk 90 wow, ten program tak mi pokazywał

no fakt, źle przeczytałem o tym chłodzeniu / sorry /, ale 70 st. przy normalnej pracy to coś nie tak, może proc podkręcony, wiatrak zabrudzony, albo, ktoś niechlujnie położył warstwę pasty między prockiem i radiatorem, ale speed faanowi nie można wierzyć bios lub everest

Sprawdziłem Everestem. Oto screen! !!

beznazwy2on7.jpg

Moim zdaniem błedy programowe. Sprawdź w BIOS te temperatury. Przy 71 stopniach to większośc Athlonów 64 już by nie działa…

65 stopni to max dla tego proca! Ja mam takiego i temperatura oscyluje w granicach 30 stopni celsujsza!

Sprawdziłem w biosie. Jest napisane 32stopnie C, po za tym komp by mi się off gdyby miał 70 (ustawienia biosu)

nie chcę rozpoczynać polemiki, ale max dla każdego athlona to 85 st, a na jądrze thoroughbreda do 2400+ 90 st, ale powtarzam max, optymalnie do 65 st

BIOS zawsze prawdę ci powie 8)

To już niema problema :mrgreen:

no właśnie ustawienia biosu / 70 st /, chyba najlepsze kiedy procka wyłączyć

Mylisz się! Athlon 64 to zupełnie inna konstrukcja! Max dla niego to góra 70 stopni celsjusza. Taka jest temperatura podana przez producenta, a rzeczywista jest troche wyższa. Optimum to jaknajniższa!

Zawsze przy takich problemach należy najpierw sprawdizć w BIOSie.

oczywiście, że najniższa, dlatego napisałem do 65 st dla wszystkich athlonów

optimum? optimum to gora do 50 stopni! 65 to stanowoczo za dużo tym bardziej że można ryzykowac tym że proc podgrzeje się jeszcze bardziej!

Wy tu tak o o wyskoich upałach na CPU mówicie.Rozwiązanie??

Schłodzić ciekłym helem i proc bedzie mial ujemne temperatu a podkręcic wtedy mozna ze łoooohoho