Normalna temperatura procesora AMD Athlon 64 3000+

(Bartekviper) #1

Jak w temacie bo ja mam aż 70 stopni! !!

(JNJN) #2

Temperaturę sprawdź w biosie.

Wyczyść cooler CPU z kurzu.

Maksymalna temperatura jego pracy to 70 stopni.

Polepsz jego chłodzenie.

(Ferdek31) #3

no trochę za dużo, 65 st dla dobrej pracy i żywotności procka, ale to chyba przez to chłodzenie pasywne

(JNJN) #4

Pasywne to ma na karcie grafiki - chyba.

(chudy ed) #5

Taaa...pasywne na procku 8) ciekawe ileby procek wytrzymał :x

Sprawdź jeszcze tempertury w programie SpeedFan (dostępny na vortalu)

(Bartekviper) #6

Edług speedfuna wiatrak mi nie działa a ja się na niego patrze i się krenci. Załączam screena:

2b75ccc871c897f3.jpg

(JNJN) #7

Ten to sobie wsadź w buty,jak już to bios lub Everest.

(Wigrus1) #8

a niby po czym tak sądzisz?

Zrób porządną konserwację wokół procka, po za tym zrób lepszy obieg powietrza w kompie,bo widze, że masz sam radiator na grafie.

(system) #9

otóż to ja mniałem procka 150 stopni a dysk 90 wow, ten program tak mi pokazywał

(Ferdek31) #10

no fakt, źle przeczytałem o tym chłodzeniu / sorry /, ale 70 st. przy normalnej pracy to coś nie tak, może proc podkręcony, wiatrak zabrudzony, albo, ktoś niechlujnie położył warstwę pasty między prockiem i radiatorem, ale speed faanowi nie można wierzyć bios lub everest

(Bartekviper) #11

Sprawdziłem Everestem. Oto screen! !!

beznazwy2on7.jpg

(McDracullo) #12

Moim zdaniem błedy programowe. Sprawdź w BIOS te temperatury. Przy 71 stopniach to większośc Athlonów 64 już by nie działa...

65 stopni to max dla tego proca! Ja mam takiego i temperatura oscyluje w granicach 30 stopni celsujsza!

(Bartekviper) #13

Sprawdziłem w biosie. Jest napisane 32stopnie C, po za tym komp by mi się off gdyby miał 70 (ustawienia biosu)

(Ferdek31) #14

nie chcę rozpoczynać polemiki, ale max dla każdego athlona to 85 st, a na jądrze thoroughbreda do 2400+ 90 st, ale powtarzam max, optymalnie do 65 st

(chudy ed) #15

BIOS zawsze prawdę ci powie 8)

To już niema problema :mrgreen:

(Ferdek31) #16

no właśnie ustawienia biosu / 70 st /, chyba najlepsze kiedy procka wyłączyć

(McDracullo) #17

Mylisz się! Athlon 64 to zupełnie inna konstrukcja! Max dla niego to góra 70 stopni celsjusza. Taka jest temperatura podana przez producenta, a rzeczywista jest troche wyższa. Optimum to jaknajniższa!

Zawsze przy takich problemach należy najpierw sprawdizć w BIOSie.

(Ferdek31) #18

oczywiście, że najniższa, dlatego napisałem do 65 st dla wszystkich athlonów

(McDracullo) #19

optimum? optimum to gora do 50 stopni! 65 to stanowoczo za dużo tym bardziej że można ryzykowac tym że proc podgrzeje się jeszcze bardziej!

(chudy ed) #20

Wy tu tak o o wyskoich upałach na CPU mówicie.Rozwiązanie??

Schłodzić ciekłym helem i proc bedzie mial ujemne temperatu a podkręcic wtedy mozna ze łoooohoho