Norman Malware Cleaner nie uruchamia się

Nie mogę uruchomić Norman Malware Cleaner z powodu błędu o treści: “Unable to load nsak.sys Error (0x00000001)”. Co gorsza, nawet naprawa systemu (Windows7) przez nadpisanie nic nie daje. Poszukiwania w Google też nie :slight_smile:

Czy czasem nie próbujesz uruchomić tego programu w trybie awaryjnym windows? http://forum.norman.com/viewtopic.php?f=1&t=3650 chociaż zakładam że to już czytałeś.

Nie, nie! Uruchamiam w trybie normalnym. Co ciekawe, ów plik nsak.sys jest w systemie (sprawdziłem) i dlaczego aplikacja nie może go załadować, nie wiem. Przypuszczam, że “szuka” go na niewłaściwej “ścieżce”.

Znalazłem przypadek na forum http://www.bleepingcomputer.com/forums/topic285539.html

Tutaj Malwarebytes wykrywał

i nie tylko Skoro chciałeś użyć MalwareCleanera to znaczy,że chyba podejrzewasz infekcje Jesteś w stanie wykonać pełny skan Malwarebytes i jak program coś znajdzie zaprezentować log na forum Dodatkowo jeśli to możliwe użyj narzędzia Kaspersky TDSSKiller [http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekc#entry6814](http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbior-narzedzi-usuwajacych/page p 6814) Jeśli program coś wykryje wybierz opcje Skip i zaprezentuj raport na forum

Norman Malware Cleaner używam profilaktycznie co jakiś czas. Nie miałem dziś żadnego podejrzenia. Jednak program odmówił uruchomienia, jak nigdy wcześniej.

W rejestrze tego składnika H8SRT nie mam.

Malwarebytes właśnie działa. Wyniki skanowania tym i Kaspersky’m TDSS podam.

Potwierdzam.

Koniecznie uruchom Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/

Znalazłem informacje na kilku stronach, że jakiś robal poszywa się właśnie pod nsak.sys. Zresztą znaczna większość problemów z tym plikiem (nsak.sys) dotyczy właśnie Norman Malware Cleaner.

Tak na marginesie, nie ma u mnie takiego pliku jak nsak.sys, więc może to jednak nie jest integralny składnik systemu. Przeszukałem wszystkie partycje.

Kaspersky TDSS, a także Malwarebytes nic nie znalazły!

“yodacki” - system znajduje mi ten plik nsak.sys w TEMPie, w katalogu użytkownika. Tworzony jest tam w chwili “usiłowania” otwarcia aplikacji Normana, po czym sam Norman “nie potrafi” go “załadować” i się uruchomić. Dziwaczne!

Dodane 18.04.2011 (Pn) 19:51

Kolejna wersja programu, dzisiaj wydana, uruchamia się i działa bez zarzutu. Wada musiala być “fabryczna” i widocznie została przez firmę Norman naprawiona. Temat zakończony!