Nortel Contivity VPN Client nie dziła z Routerem

Witam,

znajomy kupił sobie Router Asusa WL-AM604G. Na co dzień łączy się z jakimś tam serwerem przez program “Nortel Contivity VPN Client”. Na zwykłym modemie od neostrady działa bez problemu, ale po podłączeniu routera nie łączy się. Z tego co przeglądałem ten program to ustanawia on połączenie bezpośrednie więc wpadłem na pomysł przekierowania portów. W konsoli wpisałem “netstat -a” i wyświetliło mi, że program korzysta z kliku portów zakres to od 990 do 8090. Więc w ustawieniach routera wszedłem w Virtual Server i dodałem wcześniejszy zakres na UDP i TCP niestety nie zadziałało. Z ciekawości dodałem też port 250 oraz odblokowałem go w firewallu, ale po sprawdzeniu port dalej jest zablokowany. Myślałem już, że nie potrafię portów odblokować, ale sprawdziłem http://www.portforward.com/english/rout … ay_VPN.htm (menu identyczne). Nie bardzo wiem o co chodzi? Proszę o pomoc.

Dodane 05.03.2009 (Cz) 23:52

a czy da się odblokować dowolny port? Próbowałem np. 1000 ustawiłem go w firewallu i na routerze, ale niby nie działa. Czy trzeba zrobić coś jeszcze?