Norton 2010 blokuje aplikację

Norton 2010 automatycznie blokuje mi pewną aplikacją i zamiast .exe jest ona w .ini mógłby mi ktoś pomóc jak to odblokować bo potrzebne mi to do zflashowania telefonu ;/

Nigdy nie korzystałem z Nortona, ale musiałbyś wejść w ustawienia zapory (firewalla), i tam dodać regułę, która pozwalałaby tejże aplikacji uzyskać dostęp. Zrób tak, o ile zapora wywołuje ten problem.

Norton przy ustawieniach domyślnych Zapory inteligentnej nie zablokuje praktycznie żadnej nieszkodliwej aplikacji.

Zresztą w opcjach wyłącz zaporę inteligentną i zobaczysz że problem nie ustąpi (oczywiście jeżeli nie jest to aplikacja podejrzana czy szkodliwa dla systemu).

Jeżeli jest jej pewny zawsze można dodac ją do wyjątków.

Nie bardzo rozumiem , ja mam norton Antivirus a nie firewall , tam nie ma żadnej zapory inteligentnej :confused: Poprostu po wypakowaniu tego pliku (dokładnie quamaker.exe do tworzenia quick acces patchy do sony ericsonow) nagle wyskakuje ze norton zablokowal i gdy klikne w to okienko to jest tylko że zostal zablokowany , że niby wysokie zagrożenie, nie moge nic z tym zrobić. Gdy wejde do folderu to plik jest ale ma zmienione rozszerzenie na .ini. Proszę o pomoc :confused:

A z jakiej strony pobierałeś ten plik (lub z jakiego źródła go posiadasz)?

k550i.pl , se-center.info , z obu stron ten sam problem.

A zainstaluj innego antywirusa (tylko na próbę). Np. Avasta. Jeżeli Avast również będzie sprawiał problem, wróć do Nortona. A jeżeli po zainstalowaniu Avasta problem zniknie, winowajcą jest Norton.

haha wyłączyłem na 15 min ochronę i już mogę ;d