Norton AntiVirus 2004 - kilka problemów

(Kam) #1

Cześć.

Wczoraj nabyłem sobie 90-dniową wersję programu Norton Antivirus i Norton Personal Firewall i mam kłopot z tym pierwszym. Gdy chcę zaktualizować bazę wirusów to wszystko ładnie się łączy, popiera i po zakończeniu pobierania bazy wirusów (21 plików) pisze, że wszystko poszło OK, a dokładnie to tak:

Dziękujemy za skorzystanie z programu LiveUpdate.

Wszystkie zainstalowane na tym komputerze produkty i składniki firmy Symatec są aktualne. Pamiętaj o częstym sprawdzaniu dostępności nowych aktualizacji.

I teraz gdy chcę przeskanować cały komputer, wychodzi mi okienko z Alarmem definicji, Ochrona jest nie aktualna. I mam do wyboru: Uruchom usługę LiveUpdate, aby teraz zaktualizować ochronę antywirusową i wybór drógi to: Przypomnij w ciągu (...) dni. Gdy próbuję drógi raz zaktualizować bazę wirusów to znowu wykrywa 21 plików i je pobiera i pisze, że składniki firmy Symatec są aktualne. Czyli tak: pisze, że uaktualniło całą bazę wirusów, ale gdy chcę przeskanować kompa, to drugi raz pisze, żebym zaktualizował bazę, co robić?

(Ks Kamilp Nr 8) #2

Sproboj przeinstalowac oprogramowanie i napisz czy przynioslo to jakies skutki.

(boczi) #3

NABYŁEŚ 90-dniową wersję :?: :shock: Zapłaciłeś za nią :?: Może jest to z tym związane :?:

(Ks Kamilp Nr 8) #4

Dokladnie; 90 dniowe, 30 dniowe wersje, wogole oprogramowanie ograniczone czasowo jest zwykle bezplatne...

(boczi) #5

No właśnie..dziwne to jest... :? Jest to raczej niemożliwe :!: Może kamiennikl się pomylił?

(system) #6

Z nortonem tak już jest że za pierwszym razem znajduje dużo uaktualnień i je ściąga=>restart(konieczny)=>znowu znajduje tyle że inne i tak ze 2,3 razy aż pobierze wszystkie. Pamiętaj że po każdym zaktualizowaniu musisz zrobić restart nawet jeśli norton tego nie wymaga

(lazikar) #7

Ja dostałem taką wersję 90 dniową jak wygrałem laptopa. Był tam podobny problem jak chciałem go zaktualizować . Odinstalowanie całej aplikacji wraz z liveupdate i zainstalowanie ponowne przyniosło rozwiązanie. :smiley: :smiley: :smiley:

(Lolyt Xd) #8

bo w 90,30 dniowych wersjach to nie chodzi musisz miec pełną wersję programy , albo masz za stara wersje :slight_smile:

(Thomcio B) #9

ja tam nic nie wiem

ale wedlug mnie to ten norton to gowno

spowalnia kompa

ma mase zabezpieczen

a jak przychodi co do czego to virow tez nie znajduje

fagas jeden:p

(Pawel Uszynski87) #10

moim zdaniem norton to wlasnie cos w tym stylu... ja uzywam doctor weba [przynajmniej jak skanuje to nie zamula kompa do granic funkcjonowania ;/] niom i dodam ze jkiedys mialem nortona ktory po przeskanowaniu twierdzil ze nie ma zadnych wirkow a po zainstalowaniu dr. weba [uprzednio oczywiscie uninstalowalem nortona:D] wykryl mi kilka niezbyt szkodliwych wirkoof i jednego powaznego [nazw nie przytocze sporo czasu to bylo] a teraz nie mam problemow z wirusami :smiley: