Norton AntiVirus 2007 + Windows Defender

Do końca ubiegłego roku używałem programu Norton AntiVirus 2004 a ponieważ był już trochę leciwy “uzupełniłem” go Windows Defenderem. Niedawno zakupiłem Nortona AV w wersji 2007 i mam pytanie: Czy w związku z używaniem programu Norton AntiVirus 2007 potrzebny mi będzie nadal Windows Defender? Te programy raczej się nie gryzą ale skoro NAV 2007 posiada moduły adware, spyware i filtry phishingowe, to czy WD będzie w ogóle potrzebny? Nie lubię używać kilku programów o podobnym zastosowaniu.

Możesz zainstalować Windows Defender i wyłączyyć monitor rezydentalny, a przy okazji przeskanować tym programem

Kylek - używam dokładnie to co Ty (NAV 2007 i Windows Defender). Moim zdaniem dobrze sie uzupełniają. Chociaż ja mam włączony monitor rezydentalny w Defenderze to jeżeli Ci to przeszkadza możesz go wyłączyć, jak już pisał krzysztof7272. Proponuje pozostawić ten program, dla funkcji Software Explorer, która to pokazuje jakie programy startują z systemem i na bieżąco informuje o dodaniu programu do autostartu, pozostawiając Ci decyzje czy go pozostawiasz czy blokujesz. Jak zapewne wiesz jest to jedna z wielu możliwości tej funkcji.

Dziękuję za rady. Pozostawię w takim razie Windows Defendera i niech mnie “we dwóch” z Nortonem bronią od zagrożeń cyberprzestrzeni.