Norton AntiVirus - pojawiające się okno

Witajcie

Wczoraj zainstalowałe nową wersję emule.

Po prawidłowym zainstalowaniu średnio co 3s wyskakuje komunikat “Alter zabezpieczeń”.

Wciskam zezwalaj a on po 3s pyta ponownie :frowning:

Co z tym zrobić?

<a href=

w tym przypadku program emule chce uzyskac dostem do internetu - kliknij ok - prawdopodobnie okienko sie juz nie pojawi z zapytaniem odnośnie tego programu

Klikam OK a on cały czas pyta o emule :evil:

Spróbuj dodać ręcznie regułę w oknie programu dla Muła. Powinno pomóc.

a gdzię tą regułę się tworzy???

hmm… ja tez mam nortona (tyle ze internet security) i wyskakuje mi cos podobnego ale tylko za pierwsza proba dostepu programu do neta! gdy np po ponownym uruchomieniu progsa juz tak nie ma… i do tego mam odddzielna opcje w NIS… nie wiem jak w samym AV

wybież opcje zawsze zezwalaj, i więcej się nie zapyta

właśnie że się pyta ponownie.

Jedynie przestaje pytać gdy w Nortonie wyłączę “ochronę przed robakami internetowymi” wtedy się nie pojawia.

Boję się tylko czy przy wyłączonej tej funkcji nie załapie zaraz jakiegoś syfu z netu :-x

ale bieżesz na zezwalaj czy na zezwól zawsze ?

bo to zasadnicza różnica, a tam gdzie pisze zezwalaj, możesz wybrac z listy zezwól zawsze

ja mogę wybrać tylko “zezwalaj” lub “blokuj”.

więc pogrzeb w ustawieniach i utwórz regułę połaczenia wtedy nie będzie pytało cie

a gdy w ustawieniach utworzę taką regułę:

beztytuu3ht.png

to mogę się liczyć z tym iż mój antywirus przestanie byc potzrebny?

nie, bo on tylko bedzie zezwalał na połączenia emula, a dalej antyvir bedzie wszystko skanował w tle

tylko w tej utowrzonej regule nie ma ani słowa o emule…

ty masz utworzyć regułę dla tego programu emule, a nie niewiadomo jaką regułe :shock:

tylko gdzie utowrzyć regułę tylko dla emule??