Norton blokuje stronę


(pulas12) #1

Witam, mam pytanie, mam stronę założoną na serwerze ugu.pl. Norton blokuje mi stronę i pokazuje że jest błąd taki: team-metin2.ugu.pl/program.exe, co może być tego przyczyną?


(Kontakt) #2

Na logikę, wirus w tym pliku...


(pulas12) #3

nie o to chodzi, chodzi o to że gdy wpiszę frazę związaną ze stroną to wtedy norton mi pokazuje że można się zarazić tym wirusem, tylko jak to możliwe skoro sam robiłem stronę?


(Jaceli) #4

Norton zachowuje sie jak najbardziej naturalnie.. jesli linkujesz na plik exe, to jak najbardziej dla swiata jest to widoczne jako potencjalnie niebezpieczny plik. sprobuj zmienic ten plik z innym rozszerzeniem, moze pomoze.


(pulas12) #5

no ale chodzi o to że ja nie wprowadzałem żadnego kodu aby ten wirus się uaktywniał, więc nie wiem właśnie dlaczego norton krzyczy że strona jest podejrzana o tego wirusa?


(Kontakt) #6

Bo masz plik *.exe. Poczty robią czasami tak samo, albo SPAM albo kosz od razu jak masz w załączniku plik *.exe, bo jest to tzw. plik wykonywalny, który może być po prostu wirusem.


(pulas12) #7

no ale jakim cudem to jest zrobione, przecież piszę wyraźnie że w kodzie nie dałem żadnego linku do tego wirusa, a i tak norton pokazuje że po wejściu na tą stronę może być komputer zainfekowany