Norton dezinstalator i komunikat dezinsatlatora

Program Norton Removal Tool umożliwia odinstalowanie z komputera wszystkich produktów marki Norton z serii 2007, 2006, 2005, 2004 i 2003. Przed kontynuowaniem procesu należy sprawdzić dostępność instalacyjnych dysków CD lub pobranych plików instalacyjnych programów marki Norton, które mają zostać zainstalowane ponownie. Ponadto w przypadku korzystania z programów ACT! lub WinFAX należy utworzyć kopię zapasową baz danych tych aplikacji i odinstalować te produkty.

Proszę wytlumaczcie mi ten komunikat, znalazłam WinFAX na dysku C:\WINDOWS\system32 > winfax.dll i co powinnam z tym zrobić ? NIe znam tej biblioteki. Jest to dla mnie pilne. Z góry dziękuję za rady.

Mam KIS 8 i nagle przestał mi aktualizować bazę danych. Przesłałam zapis z getsystemu ich programu do opisu systemu i otrzymałam odpowiedź , że są pozostałości nortona albo jakiegoś produktu symantec. Niczego takiego nie instalowałam.

Winfax.dll, to biblioteka odpowiedzialna za obsługę faksu w Windows od NT do Visty.

Odnajdź ten plik (domyslnie jest w folderze C:\WINDOWS\System32\ winfax.dll ).

Kliknij na nim prawym klawiszem myszy i wybierz “Właściwości”.

W oknie właściwości przejdź na zakładkę “Wersja”, zaznacza nazwę elementu "“Firma” i sprawdź, czy jest to Microsoft, czy Symantec albo jeszcze inna firma.

Dodatkowo odpowiedz na pytanie, czy kiedyś miałeś zainstalowane oprogramowanie Symanec WinFax, czy podobne innej firmy?

Jesli będzie inna nazwa firmy niż Microsoft, to możesz ją usunąć.

Jeśli tę biliotekę usuniesz, to w najgorzym razie przestanie działać faks.

Najprawdopodobniej jednak, zostanie ona przywrócona przez system ochrony plików systemowych Windows.

Jeśli nie zostanie przywrócona, to potzrebując faksu możesz naprawić (dodać tę systemową) poprzez doinstalowanie obsługi faksu:

Dodaj, usuń programy / Dodaj, usuń składniki systemu Windows / zaznaczasz - Usługa faksowanaia i klikasz Dalej i Zakończ.

Dzięki