Norton Ghost 10 pl

Chciałbym zrobić sobie obraz całego dysku Nortonem Ghost 10 pl, ale nie bardzo wiem jak. Próbowałem już 2 razy ale robił mi tylko na dysku kilka wielkich plików które nie zmieściłyby się na 1 dvd, a na płycie nie wiem jak to zrobić. Dlatego też bardzo proszę kogoś kto wie jak zrobić obraz dysku odrazu na płycie dvd o to aby napisał mi krok po kroku co i jak mam zrobić. Odrazu mówie, że nie mam stacji dyskietek, więc nie moge zrobić dyskietki startowej. Chciałbym zrobić to tak, że w razie wysypania się systemu, po zrobieniu formatu, wkładam płyte z obrazem i komp bez problemu mi ją czyta i odzyskuje w miarę szybko wszystko co miałem na dysku przed formatem, bez konieczności wgrywania poszczególnych programów.

Te kilka wielkich plików to właśnie obraz dysku. Widać masz tyle danych na dysku że nie zmieści ci się on na DVD. Włącz może kompresję w progrmie, ale wątpie żeby to coś pomogło.

Może pomoże… Troche za póżno z robieniem obrazu Ghostem. Jak jest wiele programów to sa takie wielkie pliki (zwłaszcza jak sa zainstalowane gry). Najlepiej zrobic obraz “gołego” systemu czyli windows+poprawki, office (jak masz)+poprawki, program antywirusowy oraz Ghost. wtedy zrób obraz takiego systemu bez wchodzenia do netu. Jest czysty i mozna zawsze do niego wrócić. Pliki z Ghosta na osobnej partycji. Pierwszy obraz to dwie partycje. Potem to tylko dysk C: Takie pliki nie przekraczają 2GB. A programy sam wiesz jak powstają szybko nowe wersje niczym grzyby po deszczu. Namieszane w rejestrze przez to jest niebywale. Tak jak teraz to spróbuj skompresować Ghostem ale tez mi się wydaje że niewiele pomoże. Zgadzam się z kolegą który to napisał. Poczekaj do chwili az będziesz robił system na nowo czego ci nie życzę. Pozdrawiam.

Złączono Posta : 03.01.2007 (Sro) 22:16

Może pomoże… Troche za póżno z robieniem obrazu Ghostem. Jak jest wiele programów to sa takie wielkie pliki (zwłaszcza jak sa zainstalowane gry). Najlepiej zrobic obraz “gołego” systemu czyli windows+poprawki, office (jak masz)+poprawki, program antywirusowy oraz Ghost. wtedy zrób obraz takiego systemu bez wchodzenia do netu. Jest czysty i mozna zawsze do niego wrócić. Pliki z Ghosta na osobnej partycji. Pierwszy obraz to dwie partycje. Potem to tylko dysk C: Takie pliki nie przekraczają 2GB. A programy sam wiesz jak powstają szybko nowe wersje niczym grzyby po deszczu. Namieszane w rejestrze przez to jest niebywale. Tak jak teraz to spróbuj skompresować Ghostem ale tez mi się wydaje że niewiele pomoże. Zgadzam się z kolegą który to napisał. Poczekaj do chwili az będziesz robił system na nowo czego ci nie życzę. Pozdrawiam.

Siemka! !!

Postanowiłem się podczepić do tematu. Postanowiłem również zrobić sobie ducha systemu. Lecz mam problem z utworzeniem dyskietki do zrobienia tego obrazu a dokładnie. Instaluje wersje trial NORTON GHOST i wchodzę w jego menu aby zrobić dyskietkę a tu wywala mi proszę zainstalować NET FRAMEWORK 1.1 a ja mam zainstalowane NET FRAMEWORK 2.0 nie wiem czemu wywala taki błąd. Próbowałem już kilka plików instalacyjnych ale nadal to samo. Nie mogę przez to utworzyć dyskietki od NORTON GHOST ani uruchomić jakiegokolwiek innego procesu związanego z NORTON GHOST. Proszę wiec o udostępnienie obrazu takiej dyskietki lub podanie link gdzie znajdę obraz dyskietki od NORTON GHOST.

POZDRO :smiley:

g1a2 proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień

No to zainstaluj.Programy wymagające wersji 1.1 niekoniecznie muszą działać na wersji 2.0

Nie rozumiem do końca o co Ci chodzi. NET FRAMEWORK 2.0 zawiera zarówno biblioteki z wersji 1.1 jak i najnowsze które umieszczono w wersji 2.0 wiec w czym jest problem??