Norton Ghost 12 Jak zapisać obraz dysku na CD lub DVD

Witam serdecznie mam pytanie do użytkowników. Na wstępie chciałem zaznaczyć że posiadam wersje trial.Otóż ostatnio :slight_smile: nauczyłem się formatować peceta. Po wgraniu wszystkich programów dowiedziałem się że można wykonać obraz dysku co w przyszłości pomorze w podniesieniu systemu lub przywróceniu do stanu obecnego. Otwieram program NG12 przechodzę do zakładki Zaawansowane i wykonuję jednorazową kopię zapasową w tym przypadku dysku C. Zostaje on zapisany na dyskuD w tym przypadku wielkość ustawiam na standard co daje mi 5.7 gb. No właśnie i co dalej tzn jak mam wypalić to na CD i w jaki sposób w przyszłości będę mógł przywrócić system. za pomoc dzięki

trialem nie da rady przywrucić musisz mieć specjalną bootowalną płyte do niego

No a jeśli kupię przez net bo mam taki zamiar to mogę sobie taką płytę zrobić?

przy zakupie przez internet obraz płyty można ściągnąć ze strony symanteca

dostępna jest już od jakiegoś czasu wersja 14

no wiem ale ja mam 12 ale nie mniej przeszukałem i nie wiem gdzie się znajduję może już została zdjęta?

Polecam do tego aplikację Acronis True Image

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ld+8082+PL

Używałem Nortona Ghosta i zawiodłem się na nim.

Dobrze że go nie kupiłem :slight_smile:

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja edytuj.JNJN

Rozumiem że jak zakupię wersję z netu zainstaluje i wpisze kod otrzymany od sprzedawcy to nie muszę mieć programu na płycie. On sam utworzy mi CD startowe plus obraz partycji?

tak można nim samemu płyte przygotować obraz patrycji robi się własnie z tej zrobionej płyty

Szczerze to nie wiem jak to wygląda przy zakupie samego kodu.

Ja kupiłem wersję pudełkową ponieważ używam go do stacji roboczej swojej i siostry.

Ale właśnie tak to wygląda, po instalacji programu robisz dysk startowy na płycie, zgrywasz obraz swojego systemu na drugą płytę lub (ja tak zrobiłem) na inna partycję. System Windows XP po zainstalowaniu wszystkich sterowników oraz aktualizacji zajmował mi 4 GB - a w obrazie nie całe 1 GB.

Po instalacji całego oprogramowania niezbędnego do pracy: 10 GB - w obrazie: 2,5 GB.

Ja posiadam wersję 8.0, teraz wyszła już 11 i zastanawiam się nad update do tej wersji.

PS.

Bardzo dużą zaletą programu jest możliwość utworzenia osobnej partycji na dysku twardym przeznaczonym dla programu Acronis. Dzięki temu możemy użyć opcji F11 (przywracanie systemu) przed uruchomieniem Windowsa (ponoć w wersji 9.0 to nie działa?) :slight_smile:

Pozdrawiam.

100zł za Acronisa 11 to nie jest wygurowana cena dlatego chyba się skuszę na to. Bo jak robiłem w wersji Norton Ghost to wywaliło mi aż 5.7 gb nie wiem dlaczego tak dużo może nie zrobiłem obrazu partytcji tylko kopię sam już nie wiem.

A mam jeszcze jedno pytanko czym się różni zrobienie kopi zapasowej poprzez Programy-narzędzia systemowe-kopia zapasowa a zrobienie obrazu dysku np. Acronisem?