Norton Ghost - czy da się przeniesieć system na drugi dysk?

Witam,

potrzebuje przenieść system na drugi dysk. Próbowałem opcji kopiuj cały dysk, lecz niestety po odpięciu dysku z którego kopiowałem niemożliwym było zalogowania na jakiekolwiek konto użytkownika (od razu następowało wylogowywanie). Dyski są identyczne z tym, że ten z którego chce kopiować ma 3 partycje a ten drugi dysk tylko jedną[jednak to nie jest przyczyną błędu]. Czy istnieje możliwość takiego skopiowania partycji systemowej na drugi dysk, aby taki dysk był bootowalny i wszystkie wgrane programy z tej partycji działały prawidłowo?

Z góry dziękuje za pomoc!

Oczywiście, że jest możliwe, nie wiem czy ghostem, ale Acronis True Image daje taką możliwość. Tworząc backup partycji systemowej zaznaczasz też sektor rozruchowy (MBR). Niemniej jednak polecam na drugim dysku też zrobić osobną partycję na system, bo walenie systemu na jedną partycję razem z resztą danych to istny debilizm, w razie awarii systemu tracisz wszystko.

No właśnie w tym problem, że ghost po skopiowaniu sektora rozruchowego działa poprawnie tylko do ekranu logowania. Niestety podczas logowania automatycznie się wylogowuje ;/ Sprawdzę tym programem, co go poleciłeś:)

Co do jednej partycji to w wielu przypadkach jest to debilizmem, ale tu żadnych dodatkowych danych nie będzie[jedynie ~300mb do których jest kopia bezpieczeństwa na serwerze]. Tak więc partycjonowanie go nie ma kompletnie sensu bo pozostałe partycje i tak są puste.

Dzięki za pomoc! A może ktoś spotkała się z takim problemem w ghost?

Problem może dotyczyć tego, że MBR szuka systemu na dysku ‘pierwszym’, który okresowo odpinasz => nie szuka go na dysku drugim. Kopia partycji oraz MBR przeniesiona na drugi dysk - mogą działać jako system, gdybyś wpiął go w miejsce odpiętego dysku, a to raczej mija się z celem. Nie piszesz jaki masz system - w tym wypadku pozostaje więc edycja wpisów (oznaczenia) dysków w sektorze rozruchowym, aby skorygować / wskazać loaderowi Windows, że systemu ma szukać na dysku numer 2 - w przypadku Windows XP chodzi o edycję pliku boot.ini, jeśli chodzi o Vistę / Win7 - poszukaj informacji.

Hmm nie wiem, czy dobrze Ciebie rozumiem, ale raczej to nie o to chodzi. Windows (XP) odpala się normalnie aż do okna logowania, po czym po wpisaniu hasła zaczyna się logować po czym od razu stan z ,logowania" zmienia się na ,wylogowywanie".

Zajrzyj tutaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1263411.html

Tak naprawdę to jest tylko test BIOS itd., potem ekran startowy, a potem bootloader nie może znaleźć systemu operacyjnego, ponieważ dysk jest odłączony. Spróbuj sklonować wpis w pliku boot.ini oraz wskazać drugi dysk zgodnie z definicjami, które Ci przytoczyłem, czyli tam gdzie jest klon systemu z pierwszego dysku :slight_smile: Zajrzyj też tutaj (przykład edycji):

http://support.microsoft.com/kb/289022/pl .

Sprawdź możliwość sklonowania partycji systemowej na dysk docelowy.

http://www.todo-backup.com/products/

http://www.addictivetips.com/windows-ti … ard-drive/

Jaki system?

Nie wiem jak to jest przy kopiowaniu systemu za pomocą Norton Ghosta i co z tego wychodzi i jak działa,po za tym program jest komercyjny i ja raczej takich nie preferuje.

Swego czasu klonowałem kilka razy XP na inny dysk,różnymi metodami i bywało tak jak opisujesz system startował poprawnie do ekranu logowania a potem klapa,dopiero metoda z zamrozeniem systemu zadziałała bezbłędnie,żadnych najmniejszych problemów,bo samo przeniesienie partycji na nowy dysk to betka ,możesz użyć Clone Genius (botowany z CD) narzędzie proste jak budowa cepa

Proponuję poczytać o narzędziu "Setup Manager Wizard (Setupmgr.exe) z Deploy.cab znajduje się na płycie instalacyjnej w folderzeSupport\Tools \Deploy.cab narzędzie służy do zamrożenia systemu.

Sam Microsoft zaleca klonowanie systemu na inny dysk z zamrożeniem systemu.

Ogólnie próbowałem robić tak jak radził mi @marcin’82 lecz niestety nic to nie dało :confused: W końcu wybrałem dłuższy sposób (około 20-30 min zamiast ~5) i zrobiłem plik backup i później przy użyciu płyty bootowalnej nortona odtworzyłem ją na drugim dysku. Ta metoda okazała się skuteczna.