Norton Ghost nie robi obrazu

Witam , mam taki problem z Nortonem Ghostem - na jednym komputerze działa normalnie, można zrobic obraz partycji a na drugim wywala mi cały czas taki komunikat:

3968e24618f7e2c2med.jpg

Ma ktoś pomysł dlaczego tak się dzieje?

Prosze o pomoc, właśnie zrobiłem kompa od nowa i chciałbym zrobic obraz dysku C

Może masz system plików NTFS na tym kompie? Z tego co wiem te stare ghosty działają tylko na fat’ach

Wersja 2003 działa z NTFS. Przyczyną może być jakiś błąd dysku.

Na drugim komputerze też mam NTFS i Ghost działa… na tej samej płytce. Ktoś kiedyś mi mówił że na nowszych komputerach stary ghost nie będzie chodził, czy to możliwe? i dlaczego skoro pliki są takie same (NTFS)

Jeszcze istotne jest jaki typ dysku : ATA czy SATA

Dla dysków SATA program musi być uruchamiany z parametrem: /NOIDE

Dodam jeszcze że na tym komputerze gdzie robi obraz jest Windows XP Professional a na tym co nie chce działac Windows Home Edition w wersji OEM czy tu może tkwi problem? że np Windows Home Edition w wersji OEM jest troche okrojony i nie ma możliwości zrobienia Ghosta?

Dodane 24.02.2009 (Wt) 11:54[/b

Wrzuciłem nazwe dysku w GOOGLE i wychodzi na to że jest to SATA , i teraz mam pytanie jak uruchomi tego ghosta z parametrem /NOIDE

Może ta wersja Ghosta nie obsługuje jeszcze dysków SATA ??

Z tego, co znalazłem w sieci, to dopiero Norton Ghost 2003 w wersji 789 albo 793 obsługuje dyski SATA, wcześniejsze wersje nie obsługują SATA.

Aby dodać parametr NOIDE należy edytować plik wsadowy( o ile się go ma, a jak nie, to trzeba by utworzyć taki dysk startowy w którym wywoływany byłby program ghostpe.exe)(np. w programie WinImage) w którym uruchamiany jest program: ghostpe.exe i zastąpić jego wywołanie wpisem: ghostpe.exe/NOIDE. Następnie nagrywamy nowy dysk startowy z programem ghost ze zmienionym wpisem

Nic z tego nie kumam, ściągnąłem WinImage, i nie wiem co dalej, jak to zrobi? Może napiszesz Floyd jak to zrobic.

WinImage służy tylko tworzenia obrazu płyty czyli pliku z rozszerzeniem .ima lub iso. Z którego to pliku nagrywa się potem samą płytę np. w Nero.

Dysk startowy można utworzyć też windowsie. W notatniku wpisać: call ghostpe.exe/NOIDE

I zapisać ten plik pod nazwą: autoexec.bat

W programie winimage wczytać pliki dysku startowego i dołączyć jeszcze plik autoexec.bat no i oczywiście jeszcze plik ghostpe.exe. No i zapisz jako:. np. ghost.ima

W Nero wypalamy z tego pliku dysk startowy z którego uruchomi sie ghost przy starcie komputera.

A nie lepiej zrobić obraz jakimś partition magic?

Mógłbyś przynajmniej nie pisać głupstw jak nie jesteś pewien. Partition Magic to program do takich operacji na partycjach jak mp. formatowanie, tworzenie partycji, usuwanie, zmiany wielkości.

Można zrobi innym, ale to kwestia przyzwyczajenia.

No chodziło mi o jakiś program tego typu. Wszystko da się zrobić paragon hard disk managerem.

Dla mnie największą wadą tego programu jest to, że działa z pod Windowsa choć prawdopodobnie dla innych jest to największa jego zaleta(nie trzeba tworzyć jakiś dysków bootowalnych z których tworzeniem sobie nie radzą, a że wszystkie operacje są wykonywane 10krotnie dłużej i łatwo o błędy w szczególności gdy się operuje na partycji systemowej to jak by mniej ważne.). Nie chcę tego programu nawet za darmo.

Korzystam z niego od kilku lat (wersja 6) i jeszcze nie miałem żadnych problemów z wczytaniem danego obrazu (wszystkie które zrobiłem były obrazami partycji systemowej).