Norton Ghost nie robi obrazu

(Batory7) #1

Witam , mam taki problem z Nortonem Ghostem - na jednym komputerze działa normalnie, można zrobic obraz partycji a na drugim wywala mi cały czas taki komunikat:

3968e24618f7e2c2med.jpg

Ma ktoś pomysł dlaczego tak się dzieje?

Prosze o pomoc, właśnie zrobiłem kompa od nowa i chciałbym zrobic obraz dysku C

(Krzkaczor) #2

Może masz system plików NTFS na tym kompie? Z tego co wiem te stare ghosty działają tylko na fat'ach

(Adam Bialek) #3

Wersja 2003 działa z NTFS. Przyczyną może być jakiś błąd dysku.

(Batory7) #4

Na drugim komputerze też mam NTFS i Ghost działa... na tej samej płytce. Ktoś kiedyś mi mówił że na nowszych komputerach stary ghost nie będzie chodził, czy to możliwe? i dlaczego skoro pliki są takie same (NTFS)

(floyd) #5

Jeszcze istotne jest jaki typ dysku : ATA czy SATA

Dla dysków SATA program musi być uruchamiany z parametrem: /NOIDE

(Batory7) #6

Dodam jeszcze że na tym komputerze gdzie robi obraz jest Windows XP Professional a na tym co nie chce działac Windows Home Edition w wersji OEM czy tu może tkwi problem? że np Windows Home Edition w wersji OEM jest troche okrojony i nie ma możliwości zrobienia Ghosta?

-- Dodane 24.02.2009 (Wt) 11:54[/b

Wrzuciłem nazwe dysku w GOOGLE i wychodzi na to że jest to SATA , i teraz mam pytanie jak uruchomi tego ghosta z parametrem /NOIDE

(fiesta) #7

Może ta wersja Ghosta nie obsługuje jeszcze dysków SATA ??

(jaru_r) #8

Z tego, co znalazłem w sieci, to dopiero Norton Ghost 2003 w wersji 789 albo 793 obsługuje dyski SATA, wcześniejsze wersje nie obsługują SATA.

(floyd) #9

Aby dodać parametr NOIDE należy edytować plik wsadowy( o ile się go ma, a jak nie, to trzeba by utworzyć taki dysk startowy w którym wywoływany byłby program ghostpe.exe)(np. w programie WinImage) w którym uruchamiany jest program: ghostpe.exe i zastąpić jego wywołanie wpisem: ghostpe.exe/NOIDE. Następnie nagrywamy nowy dysk startowy z programem ghost ze zmienionym wpisem

(Batory7) #10

Nic z tego nie kumam, ściągnąłem WinImage, i nie wiem co dalej, jak to zrobi? Może napiszesz Floyd jak to zrobic.

(floyd) #11

WinImage służy tylko tworzenia obrazu płyty czyli pliku z rozszerzeniem .ima lub iso. Z którego to pliku nagrywa się potem samą płytę np. w Nero.

Dysk startowy można utworzyć też windowsie. W notatniku wpisać: call ghostpe.exe/NOIDE

I zapisać ten plik pod nazwą: autoexec.bat

W programie winimage wczytać pliki dysku startowego i dołączyć jeszcze plik autoexec.bat no i oczywiście jeszcze plik ghostpe.exe. No i zapisz jako:. np. ghost.ima

W Nero wypalamy z tego pliku dysk startowy z którego uruchomi sie ghost przy starcie komputera.

(Krzkaczor) #12

A nie lepiej zrobić obraz jakimś partition magic?

(floyd) #13

Mógłbyś przynajmniej nie pisać głupstw jak nie jesteś pewien. Partition Magic to program do takich operacji na partycjach jak mp. formatowanie, tworzenie partycji, usuwanie, zmiany wielkości.

(Batory7) #14

Można zrobi innym, ale to kwestia przyzwyczajenia.

(Krzkaczor) #15

No chodziło mi o jakiś program tego typu. Wszystko da się zrobić paragon hard disk managerem.

(floyd) #16

Dla mnie największą wadą tego programu jest to, że działa z pod Windowsa choć prawdopodobnie dla innych jest to największa jego zaleta(nie trzeba tworzyć jakiś dysków bootowalnych z których tworzeniem sobie nie radzą, a że wszystkie operacje są wykonywane 10krotnie dłużej i łatwo o błędy w szczególności gdy się operuje na partycji systemowej to jak by mniej ważne.). Nie chcę tego programu nawet za darmo.

(Krzkaczor) #17

Korzystam z niego od kilku lat (wersja 6) i jeszcze nie miałem żadnych problemów z wczytaniem danego obrazu (wszystkie które zrobiłem były obrazami partycji systemowej).