Norton Ghost - źle nagrana płyta?

(Lopek Pl) #1

Zrobiłem obraz partycji za pomocą Norton Ghost 2003, obraz zapisałem na drugiej partycji. Wyszły 2 pliki jeden o rozmiarze 1.99gb o rozszerzeniu GHO a drugi plik o rozszerzeniu GHS. Utworzyłem w nero płytę dvd startującą, któraz zawierała obraz dyskietki ghosta i te 2 pliki. Po włożeniu płytki wszystko się ładnie uruchamia ale kiedy chce przywrócić obraz dostaje komunikat: Płyta nie została nagrana w Norton Ghost...., mniej więcej coś takiego i nie mogę przywrócić obrazu. Co jest nie tak? Obraz jest na pewno dobry, ponieważ udało mi się przywrócić system z obrazu, który był zapisany na druguej partycji.

(rgabrysiak) #2

A podczas tworzenia obrazu nie było możłiwości zapisania go na płytę CD/DVD zamiast na dysk?

(Lopek Pl) #3

Raczej nie ale ja wolałbym w ten sposób bo moja nagrywarka jest wybredna :mrgreen: i Norton źle oblicza ilość potrzebnych płytek :smiley:

(rgabrysiak) #4

Zobacz tutaj może sprawa się rozjaśni

http://forum.cdrinfo.pl/f15/norton-ghos … dvd-60323/

(Lopek Pl) #5

Ok dzieki. Wygląda na to, że nic z tego nie będzie. To znaczy, że muszę zrobić nowy obraz czy da się jeszcze coś z tym zrobić?

(rgabrysiak) #6

Nie korzystałem nigdy z tego programu więc odpowiedzi na 100% nie dam

Ale czytając informcje z linku podanego wyżej wydaje mi się że raczej nic z tego nie będzie.

Ewentualnie zobacz czy Norton Ghost nie ma możliwości wypalenia obrazu bezpośrednio na płytę.

(Lopek Pl) #7

A jeśli bym na płytę CD nagrał płytę bootującą ghosta a na płytę DVD te dwa pliki obrazu. Uruchomiłbym wtedy ghosta z tej płyty CD a obraz bym wskazał na płycie DVD. Działało by to? Chodzi mi oto, że nie chcę robić nowego obrazu partycji

(Lopek Pl) #8

Znalazłem takie rozwiązanie na innym forum ale wydaje mi się, że to jest do windows 98 a ja mam XP. Tamten post jest z 2004 roku. Da się to jakoś zmienić, żeby działało w XP?

(Lopek Pl) #9

Więc udało mi się rozwiązać ten problem. Wrzucę tu potrzebna rzeczy może się komuś przyda 8)

http://www.funiest.yoyo.pl/ghost.rar

Pobieramy te pliki i rozpakowujemy w środku jest ghost 2003 ten do dosa oraz obraz dyskietki startowej. W nero bierzemy nowy dysk startowy, emulacja dyskietki 1.44 jako obraz wybieramy załączony obraz dyskietki następnie klikamy nowa kompilacja i dodajemy ten plik ghosta (0.98 mb) oraz pliki z naszym obrazem partycji. Wypalamy płytkę i wszystko śmiga :mrgreen: Testowałem to u siebie