Norton Ghost - źle nagrana płyta?

Zrobiłem obraz partycji za pomocą Norton Ghost 2003, obraz zapisałem na drugiej partycji. Wyszły 2 pliki jeden o rozmiarze 1.99gb o rozszerzeniu GHO a drugi plik o rozszerzeniu GHS. Utworzyłem w nero płytę dvd startującą, któraz zawierała obraz dyskietki ghosta i te 2 pliki. Po włożeniu płytki wszystko się ładnie uruchamia ale kiedy chce przywrócić obraz dostaje komunikat: Płyta nie została nagrana w Norton Ghost…, mniej więcej coś takiego i nie mogę przywrócić obrazu. Co jest nie tak? Obraz jest na pewno dobry, ponieważ udało mi się przywrócić system z obrazu, który był zapisany na druguej partycji.

A podczas tworzenia obrazu nie było możłiwości zapisania go na płytę CD/DVD zamiast na dysk?

Raczej nie ale ja wolałbym w ten sposób bo moja nagrywarka jest wybredna :mrgreen: i Norton źle oblicza ilość potrzebnych płytek :smiley:

Zobacz tutaj może sprawa się rozjaśni

http://forum.cdrinfo.pl/f15/norton-ghos … dvd-60323/

Ok dzieki. Wygląda na to, że nic z tego nie będzie. To znaczy, że muszę zrobić nowy obraz czy da się jeszcze coś z tym zrobić?

Nie korzystałem nigdy z tego programu więc odpowiedzi na 100% nie dam

Ale czytając informcje z linku podanego wyżej wydaje mi się że raczej nic z tego nie będzie.

Ewentualnie zobacz czy Norton Ghost nie ma możliwości wypalenia obrazu bezpośrednio na płytę.

A jeśli bym na płytę CD nagrał płytę bootującą ghosta a na płytę DVD te dwa pliki obrazu. Uruchomiłbym wtedy ghosta z tej płyty CD a obraz bym wskazał na płycie DVD. Działało by to? Chodzi mi oto, że nie chcę robić nowego obrazu partycji

Znalazłem takie rozwiązanie na innym forum ale wydaje mi się, że to jest do windows 98 a ja mam XP. Tamten post jest z 2004 roku. Da się to jakoś zmienić, żeby działało w XP?

Więc udało mi się rozwiązać ten problem. Wrzucę tu potrzebna rzeczy może się komuś przyda 8)

http://www.funiest.yoyo.pl/ghost.rar

Pobieramy te pliki i rozpakowujemy w środku jest ghost 2003 ten do dosa oraz obraz dyskietki startowej. W nero bierzemy nowy dysk startowy, emulacja dyskietki 1.44 jako obraz wybieramy załączony obraz dyskietki następnie klikamy nowa kompilacja i dodajemy ten plik ghosta (0.98 mb) oraz pliki z naszym obrazem partycji. Wypalamy płytkę i wszystko śmiga :mrgreen: Testowałem to u siebie