Norton Internet Security 2008 - błąd wewnętrzny programu

od kilku dni podczas pełnego skanowania systemu pojawia się komunikat o błędzie. wyskakuje okienko “wystąpił błąd wewnętrzny programu Norton Internet Security 0x800706BE 3038,107”. niby windows szuka rozwiązania. potem postępuje zgodnie z podanymi wskazówkami ale to nie działa. ponowne uruchomienie pełnego skanowania znowu powoduje zawieszenie a następnie nortona w ogóle nie można odpalić. jedynie po ponownym uruchomieniu komputera. jednak błąd nadal przerywa prace skanowania. szybkie skanowanie działa bez zarzutów. przed tem to się nie zdarzało. ale ciągle pojawiją mi się okienka aktualizacji - nawet po kilkanaście razy dziennie i zaczynam mieć wątpliwości czy to na pewno aktualizacje czy coś mi się nie dobiera do komputera.

przyznam się że kompletnie nie znam się na komputerach itp.

nie weim co robić, w sumie zapłaciłam niezłą kase za nortona, miałam wersje 2007 ale jakiś czas temu przyszła aktualizacja że w ramach subskrypcji moge mieć wersej 2008. i było wszystko pieknie aż do tego poniedziałku. już kolejną dobe walcze z tym nortonem. nie wiem co robić :cry:

Zacznij od uninstalu Nortona,usunięcia pozostałych po uninstalu folderów,przeczyść rejestr CCleanerem, reset i zainstaluj ponownie.

muszę się upewnić - pobierałeś jakieś aktualizacje przed pojawieniem się problemu?

Do wyszukania folderów użyj opcji wyszukaj w menu start. Tylko zastanawiaj się przed usunięciem.

http://www.symantec.com/pl/pl/home_home … d=nis_2007

Watpię, czy to pomoże!

Z tego co można, o tym problemie wyczytać w internecie, to ani Symantec, ani Microsoft nie mogą go rozwiązać.

Jedynym sensownym rozwiązaniem, wydaje się odinstalowanie NIS 2008 za pomocą Norton Removal Tool i powrót do wersji 2007, z którą bie było problemu.

miałem pododny problem, dostałem maila że mogę przejść z 2007 na 2008, była instrukcja aby pobrać add-on

po podraniu tego dodatku NIS wyglądał “dziwnie”, po skontaktowaniu się z pomoca Symantec błyskawicznie to

rozwiązano, dostałem link do pobranie NIS 2008, wpisałem mój klucz i jest wszystko w porządku.

Oczywiście starą wersję trzeba było odinstalować za pomocą tego narzędzia o którym wspomniałeś.

A wersję 2008 instalowano na starą 2007 ??

Jezeli tak to zastosuj narzędzie zaproponowane przez Barnaba i zainstaluj na czysto wersję 2008. Możliwe że błąd się pojawia na skutek nadinstalowania nowej wersji na starą.

przyznam się że się na tym nie znam :frowning:

ja używałam NSI 2007 i w ramach aktualizacji dostałam propozycje aby z 2007 zaktualizować go na 2008. nie było tam mowy żebym musiała odinastalować 2007.postępowałam zgodnie i instrukcjami podanymi tam. działał pięknie - fakt wyglądał koszmarnie bo te kolory itp i byłam przyzwyczajona do poprzedniego. wszystko było pięknie przez ok miesiąć. ale co chwila pojawia mi się okno aktualizaji nawet kilkanaście razy dziennie - dla mnie to dziwne - nie znam się na tym ale chyba za często. od kilki dni nie chce podczas pełnego skanowania systemu jest ten błąd. potem postępuje zgodnie z poleceniami a to nie działa.

byłam na ich stronach ale większość jest po angielsku i nie bardzo rozumie - kolejna porażka :(.

próbowałam odinstalować 2008 - bo też myślałam że jak odinstaluje i na nowo zainstaluje to będzie ok ale pojawił mi się komunikat że jak odinstaluje to moge utracić subskrypcje :confused: . zgłupiałam i nie odinstalowałam.

zastanawiam się czy to nie któraś aktualizacja narobiła mi bałaganu. w każdym razie ja już wyskoczy ten błąd - to próba łaczenia się z ich stroną kończy się niepowodzeniem - wyskakuje ERROR . nawet nic nie moge odpalić w nortonie ani pomocy ani nic, pozatym komp działa ok tylko norton wtedy nie działą. po ponownym uruchomieniu kompa norton działa i ich sytony też ale po kolejnym skanie znowu bląd i znowu nic nie działa.

a czy ktoś z was odinstalował nortona i maił komunikat o subskrypcji? czy to jakiś straszak? czy serio że utraci się subskrypcje? przecież to chore a gdybym musiał formatować dysk to co znowu płąciś za nortona? pzrecież to jest na rok :(.

jejku jaka ja mało kumata w tych sprawach

Tak ,ja miałem komunikat o możliwości utraty subskrypcji po odinstalowaniu, odinstalowałem przy pomocy Norton

Removal Tool (ściągasz, zapisujesz np. na pulpit i uruchamiasz), ze strony Symantec ściągasz trial NIS 2008, wpisujesz

swój klucz (z NIS 2007) i działa. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z Symantec przez link który Ci podałem

wyżej.

dzięki :slight_smile:

jak tylko porobie porządki w domciu w papierkach to za jakieś pół godz ruszam to wojny z nortonem :slight_smile:

dzięki ale mam takiego pietra - amm nadzieję że się uda :slight_smile:

trzymajcie za mnie kciuki :slight_smile:

a mam pyatnko czy cały zcas po kilkanaście razy dziennie dostajecie info o nowych aktualizacjach z Live? bo ja tak nawet jak aktualizuje to i tak nawet po godz znowu - nicy słowniki definicje wirusów - czy oni nie przesadzają?

odinstalowałam i…

zainstalowałam tego nortona do usuwania - odinstalowałam wszystko, uruchomilam cleenera od razy wyskoczyło mi coś w tym styly oto link http://service1.symantec.com/support/in … d=Symantec

czyli Ponowna instalacja programu marki Norton po skorzystaniu z programu Norton Removal Tool

więc czy mam skorzystać z niego?

nie wiem jaką opcje tam wybrać. :frowning:

pozatym wygląda na to że rząda ode mnie kolejnej kasy :frowning: - zgubiam się kompletnie :frowning:

katastrofa

szukałam i co? nie było trial 2008 tylko 2009 i zainstalowałam. automatycznie mi wpisał kod produktu ten co miałam z NIS 2007. ale szok wygląda kosmicznie i jest wszystko po angielsu :frowning: . co robić ? i czy dobrze zrobiłam? może nie powinnam?

była damowa 15 dniowa wersja a on mi od razu normalnie zainstalował nie wiem czy nie narozrabiałam :(. mam 296 dni subskrypsji jeszcze

pomocy co robić by było po polsku?

wszystko ok =D>

słownik?

Ci zazdroszczę

no ja mam pietra co dalej :slight_smile:

wiesz jak chcesz i masz subskrypcje i klucz to można tam pobrać do wersji próbnej i on automatycznie wpisuje klucz produktu i tylko tzreba zatwierdzić

no dla mnie to totalny kosmos z ustawieniami za dużo opcji a najgorsze że to po angielsku :evil: