Norton internet security blokuje hamachi?

Cześć, czy NIS 2014, może blokować hamachi? Jeśli tak to jak je odblokować w tym programie?

Jeśli masz problemy z internetem, to raczej Hamachi jest tego powodem, bo powoduje on straszne zamieszanie w konfiguracji sieci. Napisz jaki dokładnie masz problem.

Chciałem postawić serwer w counter strike 1.6. Ale nie mogę bo gdy znajomy się łaczy to go nie widzi. Dlatego użyłem hamachi. Ale mam problem z hamachi bo zamiast zielonej jest niebieska kropka i tryb tunel pośredni. System Windows 7 x32. I dlatego pytam bo może norton go blokuje? Np kontrola zaufania?

Możliwe, że antywirus blokuje działanie aplikacji i trzeba go dodać do wyjątków, a jeśli nie posiada on własnej zapory, to sprawdź wyjątki zapory systemu Windows. Pokaż jeszcze wynik polecenia :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

route print

może aplikacja nie utworzyła prawidłowo tunelu.

Jesteś za NATem ISP? To znaczy, dostajesz od ISP prywatne IP lub masz jakiś router w domu?

Mam router w domu. (Pentagram Cerberus P6369). Norton Internet Security posiada własną zaporę. Jak dodać do wyjątków hamachi w tej zaporze? Załatwiłem też sobie publiczne ip. Dodaję w załączniku notatnik z wklejonym route print.

route print.txt

Jeśli masz publiczne IP, to przekieruj tylko porty, nie musisz wtedy korzystać z Hamachi, które będzie generować dodatkowe opóźnienia. Jeśli masz zmienne IP, możesz skorzystać z dynamicznego DNS (Dynamic DNS/DynDNS) i usługi tzw. no-ip.

Tak mam zmienne IP. Mógłbyś napisać jak przekierować porty w pentagram cerberus p6369?

http://prostyporadnik.blogspot.com/2012/07/jak-przekierowac-porty-w-routerze.html

Oki a w routerze mam ustawione Connection type     Dynamic IP czyli to nie jest publiczne ip?

Dynamic IP oznacza, że IP uzyskujesz dynamicznie/automatycznie, tj. przypisuje Ci go ISP ze swojego serwera DHCP. Sprawdzasz jaki masz adres IP na interfejsie WAN i porównujesz z tym co tu napisałem :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/361832-ip-publiczne-czy-prywatne-tu-się-dowiesz-jak-sprawdzić/