Norton Internet Security czy MKS?

Witam

Chciałam poznać waszą opinie dotyczącą tych programów. Za niedługo bedę kupować któryś z nich, i chciałam się zapytać który według was będzie lepszy i dlaczego. Z góry dzieki za każdy post :]

Siema, używałem kiedyś Nortona ale zawiódł moje oczekiwania tzn. przepuścił mi parę szkodników. A MKS używam od czasu do czasu ale jako skaner on-line i jest ok. A może lepszym krokiem byłoby zainstalować darmowego avasta i korzystać od czasu do czasu se skanerów on-line np MKS, ArcaVir? Według mnie jest to prostsze rozwiązanie ale to tylko moje skromne zdanie, wybór należy do Ciebie, pozdrawiam.

Złączono Posta : 27.10.2007 (Sob) 12:19

a wracając do Nortona to radziłbym ci nie używać go bo ten stary to przepuszcza dużo wirusów a ten nowy to spowalnia kompa i musiałbyś mieć 1 GB Ram

Pytanie wyraźnie określa zakres porad - OTy Kosz

W tej chwili mam Nortona 360 - jestem zadowolony, ogólnie zawsze używałem produktów nortona do momentu kiedy w którymchś (nie pamiętam którym) przegięli trochę i zamulało strasznie system… ale się poprawili, więc może Norton?

Ja używam mks_vir 2k7 od ok 4 miesięcy i jestem z niego zadowolony :mrgreen: Mam 512mb ram i wcale nie zauwarzyłem aby spowalniał kompa :!: Polecam mks, ale najlepiej będzie jak zainstalujesz demo mks, bo wtedy ocenisz jego możliwości :!:

najlepszym chyba rozwiązaniem zanim dokonasz wyboru i zakupu jednego z tych programów będzie zainstalowanie wersji testowych i wypróbowanie ich w praktyce (oczywiście każdego z osobna)

Używałem kiedyś KIS i przesiadłem sie na Nortona - problemy z komputerem skończyły sie! System jak by sie uspokoił no i żadnych wirów. Zdecydowanie polecam NIS 2007. Jest to nowy silnik który praktycznie nie zamula jedynie start kompa dłuższy czasem. MKS odradzam, kiedyś był dobry ale od czasu problemów w tej firmie coś im nie bardzo idzie

wg mnie lepszy jest NIS poniewaz jest bardziej popularny i wiecej znajduje niz mks

nie zamula kompa

ale dlugie skany robi

według mnie lepszy jest Mks ponieważ nie zamula tak kompa jak Norton

a poza tym jest tańszy i szybciej przeprowadza skany

nis2007 użwam od 4 miesiecy i żadnych problemów z wirusami

gorąco polecam ten sofcik

racja, ale raczej poleciłbym Noda, albo tego Smart Security(nie wiem czy była już premiera) albo AntiVirus i do tego wspomagający firewall no i moim zdaniem nie koniecznie, ale możesz coś zainstalować od Ad-waru

Ja polecam F-secure Internet Security. Świetny program. Doskonale chroni przed różnego rodzaju świństwem. Mam już ten program 3 lata i polecam go każdemu :wink: Wystarczy płacić +/- 100 zł rocznie za upgrade’y.

Pozdrawiam