Norton Internet Secutiry, a Norton 360 - czym to sie rózni?

Witam Mógłby mi ktoś napisać czym się różnią obydwa te programy: Norton Internet Security i Norton 360 ?

Tu masz porównanie w zakładce “porównanie pokrewnych produktów”:

http://pl.norton.com/360/

No i oczywiście ceną :wink: .

Norton 360 = Norton IS + Kopie zapasowe + Optymalizacja wydajności komputera.

Licencja Norton 360 pozwala na ochronę trzech komputerów.

Licencja Norton IS w zależności od wersji pozwala na ochronę 1 lub 3 komputerów.

Jeśli chcesz chronić więcej niż jeden komputer to bardziej opłaca się kupić 360-tkę.

P.S.

Cenami ze strony Symanteca się nie sugeruj…

:roll:

SilberPunkt , dzięki właśnie o takie skrótowe porównanie mi chodziło. marsellus wallace , oczywiście skorzystam z porównania, również się przyda. mam jednak pytanie. Na allegro dostępne są te produkty w dużo niższych cenach, kupował ktoś ?

Norton 360 4.0 jest teraz wyprzedawany, bo wszedł już 5.0

Ceny na Allegro są trochę niższe ale jak dobrze poszukasz to w normalnym sklepie też znajdziesz w dobrej cenie, np. tu: http://www.vobis.pl/oferta/oprogramowan … a_4_0.aspx

:roll:

Ale w ramach czasu trwania subskrypcji Symantec zawsze daje możliwość aktualizacji do najnowszej wersji.

fiesta , w sensie minimalnej dopłaty jak rozumiem ,zgadza się?

bez dopłaty swój klucz możesz wykorzystać w każdej dostępnej wersji programu

Pod warunkiem że wpisujesz klucz ze starszej wersji do nowszej, w drugą stronę to nie działa :wink:

Czyli to działa tak: kupuje np. Norton 360 4.0 i mogę bezpłatnie uprasować do 5.0 ??

Tak, dokładnie, zawsze tak robię, kupuję klucz do wersji niższej niż obecnie dostępna, wychodzi taniej :wink:

To mam jeszcze takie pytanie dotyczące Norton Account - mógłby ktoś objaśnić, powiedzieć coś o tym? Dodatkowo czy jak kupie załóżmy 360 w wersji 4.0 to wersje 5.0 wezmę skąd - z internetu? Aktywuje testową, dobrze myślę? Czy tak samo pasują klucze z NIS 2010, do NIS 2011 ?

Tu nie ma wiele do objaśniania, masz tam zgromadzone wszystkie klucze rejestracyjne produktów Nortona i czas trwania subskrypcji.

A z resztą dokładnie tak jak piszesz :slight_smile:

Wiem, ze głupio to zabrzmi, ale czy te konto Norton Account jest bezpłatne? :smiley: :oops: Jeszcze pytanie dotyczące automatycznego odnawiania subskrypcji - jak to wyłączyć? Czy to jest tylko wtedy, gdy się posiada kartę kredytową ? Wiem, że dużo pytam, ale jak tak czytam o tym wszystkim to mętliku można dostać.

Bezpłatne ??

Przecież płacisz kupując licencję na dowolny program z rodziny Norton.

Żadnych dodatkowych opłat za prowadzenie Norton Account nie ma.

Właśnie chodziło mi o, to czy założenie go nie ponosi dodatkowo żadnych dodatkowych opłat. Ponadto nie chciałbym, żeby program mi automatycznie “odnawiał” subskrypcję - czy ta opcja jest domyślnie włączona (chodzi mi o wersje trial, choć i o normalną aktywną), pytam, gdyż nie chciałbym sytuacji, że gdybym przestał korzystać z Nortona, naliczana by była jakakolwiek opłata. Bym może ktoś dłużej korzysta z tego oprogramowania i może mi to objaśnić jak to jest z ta automatyczna aktywacją, bo troszkę się przestraszyłem tego.

nie ma żadnych automatycznych przedłużeń licencji.

Automatyczna aktywacja:

klucz który masz po wpisaniu do nortona i kliknięciu dalej /lub inny tożsamy przycisk/ jest wysyłany na serwer nortona gdzie jest rejestrowany abyś mógł pobierać aktualizacje baz, programu…

Jest no normalna procedura która odbywa się w każdym programie av. i nie ma się czego tu bać :slight_smile:

zomo_prl , to co to jest to: http://pl.norton.com/support/kb/web_view.jsp?wv_type=public_web&docurl=20080619084312PL&ln=pl_PL? Właśnie o tę aktywację mi chodziło, chyba, że ja źle rozumiem, ale wydaje mi się że dobrze zrozumiałem.

ale żeby ci odnowili musisz podać numer karty kredytowej- wystarczy tego nie robić i tyle :slight_smile:

edit:

czyli jak kupisz wersaję pudełkową to ta funkcja nie jest aktywna

A jak mam zainstalowanego triala? No ale faktycznie, przecież nie trzeba podawać numeru karty.