Norton Internet Secutiry, a Norton 360 - czym to sie rózni?

(arlid) #1

Witam Mógłby mi ktoś napisać czym się różnią obydwa te programy: Norton Internet Security i Norton 360 ?

(system) #2

Tu masz porównanie w zakładce "porównanie pokrewnych produktów":

http://pl.norton.com/360/

No i oczywiście ceną :wink: .

(SilberPunkt) #3

Norton 360 = Norton IS + Kopie zapasowe + Optymalizacja wydajności komputera.

Licencja Norton 360 pozwala na ochronę trzech komputerów.

Licencja Norton IS w zależności od wersji pozwala na ochronę 1 lub 3 komputerów.

Jeśli chcesz chronić więcej niż jeden komputer to bardziej opłaca się kupić 360-tkę.

P.S.

Cenami ze strony Symanteca się nie sugeruj...

:roll:

(arlid) #4

SilberPunkt , dzięki właśnie o takie skrótowe porównanie mi chodziło. marsellus wallace , oczywiście skorzystam z porównania, również się przyda. mam jednak pytanie. Na allegro dostępne są te produkty w dużo niższych cenach, kupował ktoś ?

(SilberPunkt) #5

Norton 360 4.0 jest teraz wyprzedawany, bo wszedł już 5.0

Ceny na Allegro są trochę niższe ale jak dobrze poszukasz to w normalnym sklepie też znajdziesz w dobrej cenie, np. tu: http://www.vobis.pl/oferta/oprogramowan ... a_4_0.aspx

:roll:

(fiesta) #6

Ale w ramach czasu trwania subskrypcji Symantec zawsze daje możliwość aktualizacji do najnowszej wersji.

(arlid) #7

fiesta , w sensie minimalnej dopłaty jak rozumiem ,zgadza się?

(Zord) #8

bez dopłaty swój klucz możesz wykorzystać w każdej dostępnej wersji programu

(Semtex) #9

Pod warunkiem że wpisujesz klucz ze starszej wersji do nowszej, w drugą stronę to nie działa :wink:

(arlid) #10

Czyli to działa tak: kupuje np. Norton 360 4.0 i mogę bezpłatnie uprasować do 5.0 ??

(Semtex) #11

Tak, dokładnie, zawsze tak robię, kupuję klucz do wersji niższej niż obecnie dostępna, wychodzi taniej :wink:

(arlid) #12

To mam jeszcze takie pytanie dotyczące Norton Account - mógłby ktoś objaśnić, powiedzieć coś o tym? Dodatkowo czy jak kupie załóżmy 360 w wersji 4.0 to wersje 5.0 wezmę skąd - z internetu? Aktywuje testową, dobrze myślę? Czy tak samo pasują klucze z NIS 2010, do NIS 2011 ?

(fiesta) #13

Tu nie ma wiele do objaśniania, masz tam zgromadzone wszystkie klucze rejestracyjne produktów Nortona i czas trwania subskrypcji.

A z resztą dokładnie tak jak piszesz :slight_smile:

(arlid) #14

Wiem, ze głupio to zabrzmi, ale czy te konto Norton Account jest bezpłatne? :smiley: :oops: Jeszcze pytanie dotyczące automatycznego odnawiania subskrypcji - jak to wyłączyć? Czy to jest tylko wtedy, gdy się posiada kartę kredytową ? Wiem, że dużo pytam, ale jak tak czytam o tym wszystkim to mętliku można dostać.

(fiesta) #15

Bezpłatne ??

Przecież płacisz kupując licencję na dowolny program z rodziny Norton.

Żadnych dodatkowych opłat za prowadzenie Norton Account nie ma.

(arlid) #16

Właśnie chodziło mi o, to czy założenie go nie ponosi dodatkowo żadnych dodatkowych opłat. Ponadto nie chciałbym, żeby program mi automatycznie "odnawiał" subskrypcję - czy ta opcja jest domyślnie włączona (chodzi mi o wersje trial, choć i o normalną aktywną), pytam, gdyż nie chciałbym sytuacji, że gdybym przestał korzystać z Nortona, naliczana by była jakakolwiek opłata. Bym może ktoś dłużej korzysta z tego oprogramowania i może mi to objaśnić jak to jest z ta automatyczna aktywacją, bo troszkę się przestraszyłem tego.

(xomo_pl) #17

nie ma żadnych automatycznych przedłużeń licencji.

Automatyczna aktywacja:

klucz który masz po wpisaniu do nortona i kliknięciu dalej /lub inny tożsamy przycisk/ jest wysyłany na serwer nortona gdzie jest rejestrowany abyś mógł pobierać aktualizacje baz, programu...

Jest no normalna procedura która odbywa się w każdym programie av. i nie ma się czego tu bać :slight_smile:

(arlid) #18

zomo_prl , to co to jest to: http://pl.norton.com/support/kb/web_view.jsp?wv_type=public_web&docurl=20080619084312PL&ln=pl_PL? Właśnie o tę aktywację mi chodziło, chyba, że ja źle rozumiem, ale wydaje mi się że dobrze zrozumiałem.

(xomo_pl) #19

ale żeby ci odnowili musisz podać numer karty kredytowej- wystarczy tego nie robić i tyle :slight_smile:

edit:

czyli jak kupisz wersaję pudełkową to ta funkcja nie jest aktywna

(arlid) #20

A jak mam zainstalowanego triala? No ale faktycznie, przecież nie trzeba podawać numeru karty.