Norton Security -licencja

Mam pytanie do was. Zakupiłem licencję na produkt Norton Security na 5 urządzeń. Dwa już wykorzystane mam ( komputer i tablet ). Czy jak podam klucz produktu bliskiej mi osobie z rodziny i oni aktywuj tym kluczem Norton Security na swoim komputerze lub smartfonie, czy takowe urzytkowanie będzie zgodne z umową licencyjną? Skoro mam klucz produktu, który można użyć na 5 różnych urządzeniach, to chyba nie powinno być z tym żadnych problemów lub konsekwencji, chociażby zablokowaniem klucza.

W licencji jest określone, że jest ona na 5 stanowisk w jednym gospodarstwie domowym? Jeśli nie, to nie ma znaczenia komu dasz klucz.

Tego właśnie nie wiem. Skoro jest mna 5 stanowisk, to chyba nie będzie problemu jak dam komuś lub odsprzedam za połowę ceny klucz na jego stanowisko PC czy smartfon.

No to najwyższy czas przeczytać jej zapisy, my tego za Ciebie robić nie będziemy.

 

Chyba to się  liść  na  wietrze.

 

W licencjonowaniu nie ma miejsca na “chybanie”. Skoro ci nie potrzeba  5 licencji to po   co  taką kupiłeś ?? Żeby  teraz kombinować??

 

Jedno gospodarstwo domowe,  co  w  tym niejasnego??

No to teraz zajrzyj do licencji czy ona na to zezwala.

Z całego zapisu licencji skopiowałem i wklejam najważniejszy (chyba) w tej kwestii akapit:

Ja jak mam problem z Nortonem i chce się dowiedzieć coś od nich zawsze korzystam z pomocy tam jest chat i na wszystkie pytania odpowiadają  . Polecam . 

A może chodzi o to, że klucz produktu czy subskrypcja są przypisane do określonego konta. Czyli musiałbym ewentualnie podać mojemu bratu login i hasło.

Myślę, że w tym wszystkim chodzi o pieniądze.

Umowa, którą zawarłeś poprzez nabycie produktu, zabrania Ci zbywania części licencji, podnajmowania jej i innych takich manewrów.

Jeżeli Twój brat chce mieć licencję na to oprogramowanie, to niech je zakupi.

Jak nie może sobie na to pozwolić (co nie jest niczym dziwnym w naszym kraju), to ma do wyboru wersje darmowe programów antywirusowych oraz zapór ogniowych.

Inną ewentualnością jest instalacja oprogramowania na drugim swoim komputerze i pożyczenie komputera bratu.

Hej! Może komputer Twojego brata należy właśnie do Ciebie ? :slight_smile:

 

MrGreenfall, to mój komp. :stuck_out_tongue: I chyba masz racje, specie oni tak ustanawiają umowę licencyjną,by jej nie wynajmować innym, ale powinny być wyjątki ( blisko spokrewniona osoba, np. brat, siostra, matka czy ojciec ).