Norton Security -licencja

(Skibaa10) #1

Mam pytanie do was. Zakupiłem licencję na produkt Norton Security na 5 urządzeń. Dwa już wykorzystane mam ( komputer i tablet ). Czy jak podam klucz produktu bliskiej mi osobie z rodziny i oni aktywuj tym kluczem Norton Security na swoim komputerze lub smartfonie, czy takowe urzytkowanie będzie zgodne z umową licencyjną? Skoro mam klucz produktu, który można użyć na 5 różnych urządzeniach, to chyba nie powinno być z tym żadnych problemów lub konsekwencji, chociażby zablokowaniem klucza.

(roobal) #2

W licencji jest określone, że jest ona na 5 stanowisk w jednym gospodarstwie domowym? Jeśli nie, to nie ma znaczenia komu dasz klucz.

(Skibaa10) #3

Tego właśnie nie wiem. Skoro jest mna 5 stanowisk, to chyba nie będzie problemu jak dam komuś lub odsprzedam za połowę ceny klucz na jego stanowisko PC czy smartfon.

(Cedar) #4

No to najwyższy czas przeczytać jej zapisy, my tego za Ciebie robić nie będziemy.

(fiesta) #5

Chyba to się  liść  na  wietrze.

W licencjonowaniu nie ma miejsca na “chybanie”. Skoro ci nie potrzeba  5 licencji to po   co  taką kupiłeś ?? Żeby  teraz kombinować??

Jedno gospodarstwo domowe,  co  w  tym niejasnego??

(roobal) #6

No to teraz zajrzyj do licencji czy ona na to zezwala.

(Mr Green Fall) #7

Z całego zapisu licencji skopiowałem i wklejam najważniejszy (chyba) w tej kwestii akapit:

(pysiu) #8

Ja jak mam problem z Nortonem i chce się dowiedzieć coś od nich zawsze korzystam z pomocy tam jest chat i na wszystkie pytania odpowiadają  . Polecam . 

(Skibaa10) #9

A może chodzi o to, że klucz produktu czy subskrypcja są przypisane do określonego konta. Czyli musiałbym ewentualnie podać mojemu bratu login i hasło.

(Mr Green Fall) #10

Myślę, że w tym wszystkim chodzi o pieniądze.

Umowa, którą zawarłeś poprzez nabycie produktu, zabrania Ci zbywania części licencji, podnajmowania jej i innych takich manewrów.

Jeżeli Twój brat chce mieć licencję na to oprogramowanie, to niech je zakupi.

Jak nie może sobie na to pozwolić (co nie jest niczym dziwnym w naszym kraju), to ma do wyboru wersje darmowe programów antywirusowych oraz zapór ogniowych.

Inną ewentualnością jest instalacja oprogramowania na drugim swoim komputerze i pożyczenie komputera bratu.

Hej! Może komputer Twojego brata należy właśnie do Ciebie ? :slight_smile:

(Skibaa10) #11

MrGreenfall, to mój komp. :stuck_out_tongue: I chyba masz racje, specie oni tak ustanawiają umowę licencyjną,by jej nie wynajmować innym, ale powinny być wyjątki ( blisko spokrewniona osoba, np. brat, siostra, matka czy ojciec ).