Norton spowalniający system

Problem dotyczy Antivirusa Norton 2004 PL, który podczas odpalania systemu i już po uruchomieniu jeszcze przez jakiś czas uruchamia swoje procesy. W “msconfig” jest 6 modułów symanteca, które muszą się uruchomić.

Pytanie do ludzi którzy mają zainstalowany Norton 2004 - czy was też wku…rza spowalnianie systemu czy jestem przewrażliwiony ??

Proszę o opinie na ten temat.

To zalezy, jaki się ma komputer. Podaj jego parametry. Ja mam Norton Internet Security, teoretycznie powinien jeszcze bardziej spowalniać kompa niż dam Norton Antywirus. Bo w NIS jest antywirus + jeszcze inne dodatki. Mam P4 2,4 GhZ, 512RAM… I nie odczuwam zbytniego spowolnienia.

Norton jest jedyną aplikacją ruszającą przy starcie mego kompa więc mi nieprzeszkadza :slight_smile:

wiesz nie to ze cos ale kazdy AV spowalnia komputer … ;] a norton jest w tym “specjalista” ;]

Barton 3200+ , Soltek SL-NV400, FX 5200, Barracuda 80GB, Windows XP Pro.

Nie problem w szybkości kompa, ale nie wiem jak Norton “chodzi” u innych. Dokładnie - przy starcie długo się uruchamia. Czy tak jest u wszystkich .

Kiedyś, nie wiadomo czemu, baardzo długo mi się uruchamiał. Miałem Norton AV 2003, przez jakiś czas działał normalnie, a potem po starcie systemu “jarzył” ok. 2 min, a przez ten czas nie można było nic robić :expressionless:

Teraz mam NIS i startuje normalnie.

Podaj dokladnie co ci się uruchamia w “msconfig” i sprawdz sobie odrazu wydajność w menadżer zadań windows wtedy bedziesz mógł powiedzieś czy naprawdę jest taki lekki , w co śmiem wątpić.

Hmm…z tym Nortonem to same problemy, owszem spowalnia ale to zależy n a jakim kumputerze.(Z roku na rok ma większe wymagania :expressionless: ) Hehe Ja raz miałem Nortona który był sam virusem … Tak więc troche sceptycznie do niego podchodze.Lecz nie zapominam że jest to jeden z lepszych Antivirus’ów.

Wczoraj zainstalowałem sobie Norton SystemWorks 2004 PL i po zalogowaniu musze czekać 10 minut aż wszystko sie włączy :o

To chyba nie jest normalne żeby tak było ! ! ! :-x Ale czego sie nie robi dla dobrego antivira :smiley: jakoś sie przyzwyczaje :stuck_out_tongue:

_______________________________________________________

GeForce 2 MX 400 64 mb

AMD Duron 1000 GHZ

Barracuda 40 GB

DDR 256 mb

Bedzie dobrze :slight_smile:

Tosz to szok ,że tak powiem.

Moim zdaniem niewart ceny.

Teraz to go odinstalowałem i wszystko chodzi jak trzeba , jakby odżył. Uruchamiało się 6 modułów symanteca. Między innymi :password, aktualizacje, skaner i inne. Teraz nie sprawdzę. Sam komputer inaczej reaguje, a przecierz do wolnych nie należy. I tu się sprawdza stara prawda że zawsze coś za coś - niestety !!

Czyli trzba czytać instukcję. (Jak jeast dostepna ) A tak pozatym to on jest zoptymalizowany pod procesory intela ,zdaje się.

Chyba masz rację, bo na moim intelku żadnego spowolnienia nie odczuwam :!:

Spore obciążenie systemu to jedna z zasadniczych wad pakietów spod skrzydeł Symantec’a. Ja sam początkowo miałem wrażenie, że komputer wolniej się ładuje przy starcie systemu, ale po zrobieniu defragmentacji i optymalizacji programem BOOTvis (bardzo polecam!) wszystko działa idealnie. Dla wyjaśnienia dodam, że w moim przypadku ładują się dwa pakiety: Norton SystemWorks i Norton Internet Security, a do tego jeszcze kilka elemantów, jak chociażby tlen.pl. Mój komputer to:

AMD Athlon XP 1800+ (~ 1.54 GHz) i 512 MB DDR…

Pozdrawiam, Morfeusz :slight_smile:

ja uwazam ze najlepszym AV jest Kaspersky … on jest naprawde dobry i dosc szybki poreszcie wykrywa jako pierwszy wiekszosc trojanow/wirusow/robali …

Kaspersky rulez … ;p

Ale nie można go chyba z nikąd pobrać :?:

Pełnej wersji nie. To płatny program.

Saviola jak zwykle masz problem tam gdzie go nie ma. Najlepiej zasiegnąć informacji u samego żródła czyli stronie porducenta:

http://www.kaspersky.pl/download.html?s=prod_download

Masz tam werje demo wszystkich produktów kaspesky.

Pełne wersje do nabycia:

http://www.kaspersky.pl/store.html

http://www.chstudio.com.pl/catalog/product_info.php/cPath/21_60/products_id/1990

:o :o :o :o :o

Oczywiście, że to nie jest normalne kolego! Ja mam Norton System Works 2004 i komp włącza się max minutę. Coś musisz mieć skopane. Ale co, to już pytaj specjalistów na tym forum :slight_smile:

Dlaczego od razu “skopane”?

Należy sprawdzić w ustawieniach jakie funkcje są włączone w NSW przy starcie programu i ewentualnie część rzeczy wyłączyć by program uruchamiał sie szybciej.

Pozdrawiam 8)