''NoScript odfiltrował próby przechwycenia XSS''


(Paldrewno2) #1

Witam,

Chyba coś mi się wgryzło w Firefoxa albo flasha. Krótki opis tego co się stało i jakie są objawy. Wyszukałem w google link prowadzący na YouTube w który wszedłem(19.09.2013). Pojawił mi się komunikat od NoScript treści ''NoScript odfiltrował potencjalne próby przechwycenia informacji metodą cross-site scripting (XSS) pochodzące z [http]. Dane techniczne zostały zapisane w dzienniku zdarzeń.'' Od tej pory ten komunikat pojawia się zawsze przy próbie odtworzenia jakiegokolwiek filmu w tym serwisie. Nie potrafię puki co znaleźć tego 'dziennika zdarzeń'(szukałem w folderze Firefoxa).

Pewnie ma to związek z lekko przeterminowaną wtyczką flash (wyłączony autoupdate, robię go ręcznie co +- 1 miesiąc, teraz chyba jednak włącze autoupdate z powrotem...). Używam na codzień konta użytkownika(win XP SP3), mam zainstalowaną zaporę Comodo z włączonym Defence+ i do tego dawno już pozbawiony aktualnych baz danych Kaspersky AV. Skan przeterminowanym antywirusem oczywiście nic nie pokazuje.

Proszę o zerknięcie na logi i ewentualne porady- co dalej. To możliwe, że na takim serwisie jak YouTube można paść ofiarą jakiegoś exploita? I jeszcze jedno przy okazji: z jakiego flash player'a korzysta aplikacja Steam? Ma swój, updatujący się wraz ze Steam'em czy korzysta z tego samego co Firefox? Dzięki za pomoc.

Logi OTL:

http://wklej.org/hash/d05052b5d84/

http://wklej.org/hash/33c520db555/


(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”


(Paldrewno2) #3

Jeśli chodzi a te komunikaty przechwytywania XSS to wygląda na to, że YouTube zmienił w jakiś sposób cały system komentarzy. I dla tego NoScript tak po prostu reaguje na tą chwile. Przynajmniej tak to wygląda na podstawie dyskusji na forum autora forums.informaction.com/viewtopic.php?p=59355#p59355.

Zrobiłem aktualnym MalwareBytes pełen skan już wczoraj. Nic nie pokazał. Zanim usunę te elementy, czy mógłbym dowiedzieć się czym one są? Na temat pierwszego google nie wie nic, a ten GMSIPCI kojaży się z Microstar PCI(taką mam płyte głowną). Dzięki.