"Not found any disk..." Wyświetla się przed startem systemu

Kiedyś zresetowałem ustawienia Biosu. Od tamtego czasu przy starcie systemu wyświetla mi się taki napis "MV61xx BIOS v0.2.25 A29 Copyright 2005 Marvell . Imc. All Rights Reserved Not Found Any Disk !!

Po kilku sec. normalnie sie wlącza. Czy wie ktoś jakie ustawienie w biosie za to odpowiada? Plyta główna Asus M2V. :evil

W BIOS-ie odnajdź pozycję “First Boot Device” i ustaw w tej pozycji na HD0 bądź HDD (chodzi o dysk twardy).

Ewentualnie wejdź w BIOS-ie w sekcję bootowania i ustaw jako pierwsze urządzenie bootujące dysk twardy.

Przed wyjściem z BIOS-u zapisz zmianę ustawień (Save & Exit Setup -> F10).

mlody12 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Nie moge znaleśc tego first boot device ;/ To w sekcji bootowania tez nic nie dalo… :confused:

Załaduj w Biosie ustawienia zoptymalizowane.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL lub F2 przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Load Optimized Defaults, a jak nie ma to w zakładce Exit -> Load Default Settings (lub podobnie w zależności od Biosu) i zapisz zmiany klawiszem F10. Na wszelkie pytania, odpowiedz Y (Yes).

Pisałem ze kiedys przywróciłem ustawienia fabryczne i dlatego mam ten problem :frowning: