Not signal detected

Dobra i kiepska jednocześnie. :slight_smile: Najpierw zobacz, czy wejdzie Ci do obudowy, stara była chyba nieco mniejsza.

Co do samej płyty, są w necie testy, ale na 100% jest lepsza od DHS, niestety powątpiewam w ten zakup. Branie płyty za 400 zł do procesora za 200 zł i karty za 350 złotych jest lekko… przerostem formy nad treścią. Podkręcać Ryzena 1200 nie będziesz, a nawet gdyby to zysk w porównaniu z kosztami kiepski.

Dlatego poszedłbym raczej w tańsza płytę, a te 150 dodatkowe złotych odłóż na procesor, kartę czy od ręki dokup 8 RAM do 16 GB. :slight_smile:

PS. Jednak pzred zakupem sprawdziłbym też jeszcze kartę na innym komputerze, w nią tez mogła energia pójść…

Kartę sprawdzałem i jest ok, https://www.x-kom.pl/p/439448-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450m-ds3h.html jak rozumiem ta płyta będzie idealna pod mój pc ?

… absolutnie nie. :slight_smile: Główna zaletą DSH jest niższa cena, ta płyta jest warta koło 250 zł, czyli tyle co ta w aukcji, a dodatkowo na gwarancji. Sześć dych piechotą nie chodzi.

Płyta główna AM4 Gigabyte B450M DS3H - Kup teraz za: 249,00 zł - Białystok - Allegro Lokalnie

I tak, powinna wejsc, poprzednia miałeś matx, ta też taka jest.

Dobra, w takim razie zamawiam :slight_smile: Odezwę się jak płyta przyjdzie, dzięki za pomoc.

OK, powodzenia, ale sprawdź jeszcze, czy gdzieś taniej nie ma. :wink:
( Mr . Scrooge się kłania)

1 polubienie

Dobra, padło na płytę główną. Kupiłem nową i wszystko jest ok tylko, że wywala mnie do biosu. Prawdopodobnie komputer nie wykrywa na którym dysku mam win10. Ktoś potrafił poruszać się po biosie i mną pokieruje ? Mam 2 dyski HDD i 1 SSD z win10

Sprawdź system i zobacz czy masz ten z W10 jako pierwszy, u góry.
A jak skończysz, to zawsze możesz sobie dla zabawy ze 100 hertzów podkręcić procek. :wink:

Generalnie bios mówi, że płyta nie widzi dysków

A kable dobrze podpięte i zasilanie też podpięte *słychać kręcenie)? Jak kupiłeś używaną, to zresetuj bios może na start.

Zapomniałem podpiąć kable do zasilacza.

Dobra wszystko działa jak należy. Jedynie czego bym się uczepił to kultura pracy pc. Komputer jest głośny (prawdopodobnie przez dyski twarde hhd). Dziękuję wszystkim za sugestię i pomoc :grin:

Raczej wentylatorek na procku. :wink:

… i tak powinno być, z ciekawości tylko powiedz, czy dałeś zarobić sklepom, czy sobie znalazłes tańszy używany model płytki?

Kupiłem tę płytę z linka, co wysłałeś za co ci serdecznie dziękuję :slight_smile: Dla mnie wszystko co nie ma pół roku jest nowe, staram się kupować rzeczy powystawowe lub lekko używane, żeby jak najwięcej zaoszczędzić. Mam coś ze skąpca Harpagona :smiley:

Generalnie mam zamiar kupić używanego rx580 po koparce. Ponoć po koparce nie są fatalne, jedynie tak ludzie słodzą, tak naprawdę zależy w jakich warunkach gpu było no i zależy również od producenta, który takową kartę wyprodukował. Może ktoś z was się wypowie na temat używek tych kart ?

Widać :wink: , ale w przypadku rx 580 bym był ostrżniejszy. Nie ustalisz w jakich warunkach karta pracowała, dodatkowo kulture pracy ma ona średnią. Za 400 zł pewnie dostaniesz wersje z 4 GB Vram, mając taki wybór, to bym jednak polował na te 1060 3GB (może 6 się trafi), mają mniej vram, ale FHD każdą grę na niskich powinny uciagnać. Zresztą obie z Ryzenem 1200 będa lekko sie nudziły, no chyba, ze już też myślisz o modernizacji? MSI Geforce GTX 1060 3GB GDDR5 Poznań Wilda • OLX.pl

a ja znalazłem takie cacko RX 580 XFX 8GB GDDR5 - Cena: 450,00 zł - Poznań - Allegro Lokalnie

Flip a coin. :wink: To Twoja gotówka, ja ogólnie bym podchodził sceptycznie… Zwróć uwagę, że w opisie nie masz nawet wzmianki o gwarancji.