Not signal detected

Cześć mam problem. Od kilku dni na monitorze wyświetla mi się “Not cignal detected”. Niestety nie znam przyczyny tego problemu. Przed nastąpieniem tego kłopotu komputer potrafił wywalić do blue screena

Mam płytę Asus PRIME A320M-A
Procesor AMD 3 1200
Rx560 2gb
8gb ram drr4
Zasilacz aercool - lux 750w

Udało mi się sprawdzić kartę graficzną na innym pc i się okazało, że jest cała. Niestety pozostałych części nie mogłem sprawdzić bo nie pasowały do tamtego komputera. Sprawdzałem na 2 monitorach, wyjmowałem ram, zmieniałem kable VGA i niestety bez skutku. Podejrzewam, że padła płyta albo procesor. Dodam też, że płyta ma RGB i się świeci, również napęd działa, więc płyta wygląda na żywą. Być może PCI od karty jest zepsute. Czy ktoś zna przyczynę problemu ?

Tak znam przyczynę problemu: CRITICAL_PROCESS_DIED :wink:

Nie mamy szklanej kuli.:upside_down_face:
Sprawdź szczegóły błędu w systemowym dzienniku zdarzeń lub używając tej aplikacji:
https://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html
Być może dostarczy więcej szczegółów.
Tylko staraj się wyeksportować wyniki, a nie przedstawiać szczątkowe zrzuty ekranu.
Postaraj też podać się w jakiej sytuacji występuje bluescreen i czy jest powtarzalny za każdym razem.

Jak mam sprawdzić szczegóły błędu skoro przez niego nie mam na monitorze obrazu ? Jeśli chodzi o bluescreen to występował kilka dni przed tym problemem co teraz się z nim borykam. Pojawiał się wtedy gdy komputer był lekko “naruszony” czyli, że gdy ciężka rzecz spadła z biurka na podłogę, albo przypadkiem nogą przesunąłem komputer, wtedy zazwyczaj ten bluescreen się pojawiał, pomagał wyedy jedynie reset komputera.

Pojawiał się wtedy gdy komputer był lekko “naruszony” czyli, że gdy ciężka rzecz spadła z biurka na podłogę, albo przypadkiem nogą przesunąłem komputer

Wygląda na to, że w obudowie następuje zwarcie. Zaraz się okaże, że płyta główna jest przykręcona bez dystansów.

Moja rada? Wyciągnij wszystko z budy na biurko, połącz ze sobą, sprawdź jak się zachowuje. Jeśli będzie OK, to złóż kompa z powrotem.

Albo… serwis.

Wczoraj rozkręciłem pc i go wyczyściłem. Płyta jest przykręcona jak należy. Być może faktycznie doszło do zwarcia ? Komputerem złożyłem z rok temu i chodził jak w zegarku :slightly_smiling_face:

Mam jeszcze jedno pytanie, jeśli dyski nie będą prawidłowo podłączone to wtedy również będzie ten sam identyczny problem czy komputer mnie wywali do biosu ?

Bez dysków nie wystartuje system operacyjny, więc na pewno nie będzie niebieskich ekranów.

Miałem namyśli czy problemem złego podłączenia dysków skutkuje not cignal detected

Przed tym wydarzeniem ostatni grał na komputerze mój brat. Powiedział mi, że spadł mu telefon przez co komputer wywalił bluescreen. Po zresetowaniu nadal działał normalnie natomiast gdy uruchomił poraz drugi, to wtedy monitor wypluł not signal detected.

Czyżby to wywołało lekki wstrząs u komputera, który spowodował spalenie płyty ? Myślę że to mało prawdopodobne, ponieważ płyta jest solidnie umocowana na dystansach. Ktoś ma jakieś sugestie ?

Nie telefon, a najmniej zwalił go ze stołu na ziemię, uderzenie telefonu w obudowę rozbiłoby mu szybkę, ale nie Tobie płytę. Do tego musiałby solidnie go pokopać. :wink:

No i przy wstrząsie pierwszy poszedły pewnie hdd, nie płyta.

Windowsa mam zainstalowanego na dysku SSD. Faktycznie co taki niby wstrząs mógłby zrobić komputerowi ?

Wyjąłem ram i kartę niestety nie usłyszałem “pykania”, więc prawdopodobnie padł procesor. Tak się składa, że gdy go wyjąłem z płyty to zobaczyłem, że nie ma już na nim prawie pasty lub jest wyschnięta. Czy to może być przez to spowodowany nit cignal detected ?

Strzelam, że to płyta główna padła. Tak btw od początku złożenia komputera, pc warczał przez chwilę przy włączeniu jakiekolwiek gry, lub przeglądarki. Ktoś poleci dobrą płytę do 300zł ? Ważne, żeby rozmiarem przypominała moją starą, oczywiście pod moje podzespoły :slightly_smiling_face:

Nie ma. Albo dobra albo do 300.

Od ilu zaczyna się dobra płyta ? Bo nie chcę przypadkiem niepotrzebnie wywalić w plecy tyle pieniędzy, bo się okaże, że to procesor się uszkodził, ale zaryzykuję :upside_down_face:

Aktualnie okolice czterech stówek. Na chipsecie B450.

A jak wygląda z kulturą pracy tej płyty ? Jest cicha, znośna ?

Każda płyta jest, bo nie mają wentylatorów.

Gom pewnie poleci Ci lepsze modele, ale za 250 na promocji masz szanse dorwać B450 DSH, różne rewizje etc, to bardzo podstawowa płyta, ale o już o klasę lepsza od A320. Lepszy czip i jest lekko “oradiarkowana”, czyli nie grzeje się tak sekcja zasilania. W praktyce oznacza to, że za rok lub dwa wsadzisz sobie np. Ryzena 3100 czy 3600 i będzie git.

Znalazłem taką płytę https://www.x-kom.pl/p/508073-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-gaming-plus-max.html co o niej sądzicie ? Bo mnie troszkę kusi, ale muszę znać opinie eksperta :slight_smile: