Note II - problemy z bootem

Witam,

 

Mam pewne problemy z moim Note II, CM12.1 (android 5.1). Od pojawienia się wersji nightly używałem cm12 (android 5.0), jednak pojawiały się drobne błędy (telefon od czasu do czasu restartował się). Postanowiłem zaktualizować system do CM12 w celu naprawienia tego błędu (pomogło). Wszystko działało sprawnie, do czasu aż około 2 tyg temu czyściłem ekran wilgotną szmatką, telefon wyłączył się i cały czas pojawiał się ekran “Samsung Galaxy note 2…”, ale sam system nie chciał się zbootować. Myślałem, że jakaś mała ilość wody mogła się dostać do obudowy (chociaż było to mało prawdopodobne). Nie mogłem też wejść w recovery (CWM). Wyłączyłem telefon, wyjąłem baterię i po kilku godzinach z powrotem włożyłem baterię (zaczął działać). I wszystko było ok do dzisiaj, podczas normalnego korzystania z internetu zaczął zachowywać się tak samo. Udało mi się go ‘odratować’ tak jak wcześniej (tym razem na pewno nie było kontaktu z wodą). Jak narazie działa normalnie (podczas uruchomienia pojawiło się “aktualizowanie aplikacji” jak podczas formatowania /cache ). Teraz pytanie: wina softu czy wina hardwaru? Dodam jeszcze, że używam aplikacji, które mogą ingerować w system jak np xposed, jednak do pewnego momentu wszystko działało sprawnie, więc nie wykluczam tego aspektu.

 

*Telefon ma około 2 lata

*System: CM12.1

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc!

Przeflashowałbym go na coś innego i jeśli problem się będzie powtarzać, to dopiero zaqcząłbym się tym martwić.