Notebook - 4 pytania

Witajcie

Większośc na tym forum pyta się jaki notebook kupić: Toshibę, HP czy może LG?? Ja już taki wybór podjąłem, tyle, że jeszcze niekupiłem :wink: Ale maminne pytania, odnośnie raczej mechaniki laptopa :wink:

  1. Dyski w laptopach chodzą z prędkością 5400 obrotów na minutę, natomiast stacjonarne PC z prędkością 7200 obrotów na minutę. Czy związku z trochę gorszymi parametrami dysku będzie jakaś widoczna różnica pomiędzy graniem w gry PC na laptopie i stacjonarnym ze strony dysku??

  2. Jak to jest z rozbudową? Procesor mogę, dysk mogę, pamięć mogę, a resztę niemogę??

I jest możliwość zainstalowania 2 dysków??

  1. Czy w laptopach słowo “podkręcanie” jest to słowo zakazane??

  2. Czy jest możliwość zastosowania jakiegoś pilota czy coś takiego, aby niepodchodząc do laptopa można byłoby zmieniać slajd w Powerpoincie. Wiem, że chyba HP ma coś takiego, a może np. Samsung to ma? Jeżeli niema to ile mogłoby to kosztować??

Dzięki za odpowiedzi

  1. Różnicy zabardzo nie będzie

  2. CPU nie wymienisz bo często jest wlutowany w mobo. Grafe jeszcze można wymienić (znaczy dołożyć). 2 HDD to niezabardzo bo miejsca nie ma.

  3. Tak z powodu dużego nagrzewania bez OC, mały dostęp powietrza itp…

  4. Można dokupić jakiegoś pilota na Irde lub BT

Ad.1 dyski o prędkości 7200 też są w laptopach do pojęmności 250 GB

Ad.2 nie można zamontować dwóch dysków, procesor, ram, dysk, więcej nie wymieni

Ad.3 nie we wszystkich

Ad. 4 ja mam w asusie pilot do sterowania tunerem telewizyjnym, multimediów

Niestety mój “wybranek” ma prędkość dysku 5400 ;(

To jak to można wytłumaczyć w tym laptopie : http://www.etcomputers.pl/sklep/product … cts_id=60??

Np. w jakich można?

A nie orientujesz się ile takie “cacko” może kosztować??

BT kosztuje jakieś 30zł, a sterować można nawet komórką… (jak ma funkcje sterowanie zdalne).

tamtem podany laptop to 17", czyli trochę większy niż normalny i jest miejsce na dwa dyski. Podkręcać można nie które laptopy asusa.

Czyli można wadzić dwa dyski (ja chyba kupię Samsunga R700, który ma 17 ‘’)? I pewnie tego Samsunga niemożna podkręcić :(??

nie można do niego włożyć 2 dysków, a do podkręcania nie wiem.

No cóż szkoda :frowning:

Dzięki za pomoc :smiley: