Notebook - Acer czy Asus? (do 3000 zł)

Witam!!

Kupuję lapka i proszę o radę. MA służyć do pracy, internetu, rozrywka (filmy, muzyka, niekoniecznie gry)

Nie wiem na który sie zdecydować z dwójki zaoferowanej przez sklep.

Oto parametry:

ASUS A3HF-5A009H 15"

Procesor: intel celeron M processor 420 (65 nm; 1MB L2; 1.60 GHz; 533 MHz)

System operacyjny: MS windows XP Home

Chipset płyty głównej: Intel 910 GML

Typ matrycy: XGA (1024 x 768)

przekątna ekranu: 15.0 cali

Rodzaj pamięci: SO-DIMM DDR2

Pamięć zainstalowana : 512 MB

Wbudowana karta grafiki: Intel 910 GML 64 MB Max

Wbudowane audio: Intel High Definition Audio (support DTS effect)

Dysk twardy: 60 GB

Nagrywarka DVD

4 x USB

wbudowany modem

wbudowant WIRELESS LAN

wbudowany czytnik kart

akumulator Li-Ion

24 m-ce gwarancji, torba + myszka cena: 2900

Acer Aspire 3103WLMi

Procesor: AMD Sempron Mobile (3400+)

technologia mobilna AMD

pamieć RAM: 512 MB (DDR2, rozszerzenie do 2GB)

Dysk twardy: 100 GB

Typ ekranu: WXGA

przekątna ekranu LCD: 15,4 cale

nominalna rozdzielczość: 1280 x 800

karta graficzna: ATi X1100 shared

Ilość pamięci video: 128 MB

Urządzenie wskazujące Touch Pad

Bateria: litowo-jonowa

maks. czas pracy na baterii: 1,2 godz

Nagrywarka DVD

karta dźwiękowa: AC-97 2.1, system audio kompatybilny z MS-Sound

modem V.92

karta sieciowa: Wi-Fi 802.11 b/g

10/100 Mbps

porty wyj/wej: VGA D-sub 15-pin; USB x3; audio analog in/out

system oper.: windows XP home

24 m-ce gwaran., bez myszki i torby, cena:3000 zł

No sam widzisz. Acer ma troszkę lepszą konfigurację ale Asusu jest nieco leprzą firmą.

zależy na czym ci zależy :smiley:

Jeśli potrzebujesz lapka do pisania, internetu, oglądania filmów, słuchania muzyki to Asus w zupełności wystarczy.

a ja mam takie pytanie, jak sie ma wydajność obu procesorów do siebie: celeron 1.6 a sempron 3400 ?

sempron > celeron, ale w laptopach nie bedzie to az tak zauwazalne.

IMO Asus

weź sobie asusa nigdy nie bierz procków sempraon czy athlon bo one bardzo dużo energii pobierają i wytrzymują około godziny a intelowskie wytrzymują bo 3 godziny więc jest róznica ja wziął bym asusa no i acery są awaryjne

rafal92 : głupoty gadasz, są sepmrony specjalnie dla leptopów robione i nie mają aż tak dużego apetytu.

To jest dział techniczny, a nie chat.

Proszę oględniej z pejoratywami

Acer ma dobrą konfigurację, ale coś czuję że ASUS więcej wytrwa. Moja siostra niedawno kupiła laptopa Asus i jest bardzo zadowolona tylko że za 6000zł. No i ma zdecydowanie lepszą konfigurację nawet od tego Acera. Ja bym wzioł Asus 'a może dlatego, że badziej toleruję tą firme, bo robi najlepsze płyty główne :cfaniak:

:shock: Jeśteś w błedzie… :wink: to procki AMD są mniej pradożerne…

Po drugie zero intrepunkcji - gratuluje :stuck_out_tongue:

IMHO ASUS

Nie prawda, chyba, że pod uwagę bierzesz komputery stacjonarne i procesory Intela nie nowsze niż Pentium 4. Na laptopach intelowskie w każdych testach trzymają dłużej na baterii niż AMD.

Co do laptopa to masz taki wybór:

  1. Acer - dużo wyposażenia, ale gorszej lub raczej niepewnej jakości i mniejsza cena

  2. ASUS - może trochę gorsze parametry, ale lepsza jakość wykonania (chociażby samej obudowy) oraz elementów wewnątrz laptopa, przy relatywnie trochę większej cenie.

My tu mówimy o laptopie do 3000zł. Jak załatwisz Core 2 Duo w wersji Mobilnej i+ reszte kompa to wezme 2.

Ja mam laptopa do 3000 zł i nie ma Pentium 4. Sam Celeron M zużywa mniej energii niż P4, a już na pewno Pentium M (laptopów z Pentium M i ceną poniżej 3000 zł jest sporo na rynku).

P.S. Może, żeby było jasne procesor jest tym co powoduje wzrost długości pracy na bateriach, ale nie tylko. Procesory z serii M (ale nie Pentium 4 M, czy jakoś tak) w połączeniu z chipsetem intela przynajmniej Intel 910 (bo są już nowsze np. 945) daje taką oszczędność energii. Chipsety intela do serii 855 włącznie nie dawały takiej oszczędności energii (oczywiście w połączeniu z odpowiednim procesorem).

I dlatego tutaj polecam ASUSa. Nie mam testów dotyczących dokładnie tych dwóch modeli, więc nie mogę przytoczyć. Jednakże ASUS ma Celerona M i Intel 910 i będzie na bateriach trzymał dłużej.