Notebook Acer - sterowniki

Witam zakupiłem wczoraj notebooka Acer 5738DZG i w zestawie nie ma żadnej płyty ze sterownikami, a chciałbym zainstalować system windows xp, bo windows 7 nie bardzo mi podchodzi. Gdzie mogę znaleźć sterowniki? Może są na dysku? Jak mogą się nazywać? Dzięki z góry za odpowiedź.

Pozdro.

Jeśli mam być szczery, to na Twoim miejscu pozostałbym przy Windowsie 7 - ja miałem wcześniej XP, Vistę, a teraz mam 7 i uważam, że to najlepszy wybór, ale zrobisz, jak zechcesz.

Sterowniki do XP, jak i do każdego innego systemu znajdziesz naturalnie na stronie producenta - acer.pl, a dokładniej http://www.acer.pl/acer/service.do?Lang … 1894305318

Tutaj wybierasz Notebook->Aspire->5738DZG i w rubryce “Operating System:” wybierasz Windows XP Home Edition, czy tam Professional, który tam Ci odpowiada. Pobierasz wszystkie pliki, które są w rubryce “Drivers” i jeśli rajcuje Cię posiadanie niezliczonej ilości oprogramowania do obsługi tego i owego w kompie, które to oprogramowanie sygnowane jest znaczkiem Acer, to pobierz pliki z rubryki “Application”. Możesz jeszcze ewentualnie zaktualizować BIOS, pobierając plik z rubryki “BIOS”, o ile nie posiadasz już przypadkiem tej wersji BIOSU.

Pozdrawiam :wink: .