Notebook Asus - dziwne zachowanie baterii

Witam.

Posiadam Asusa K70IO-TY069V w którym dziwnie zachowuje się dioda sygnalizująca naładowanie baterii.

Normalnie (według mnie, jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi) powinno być tak, że gdy bateria jest słaba to pomarańczowa dioda miga. Przy podłączeniu zasilania i ładowaniu dioda świeci stale, a przy podłączonym zasilaniu i naładowanej baterii dioda nie świeci.

A teraz mam tak że gdy bateria się naładuje a zasilanie jest nadal podłączone to dioda pomarańczowa po jakimś czasie zaczyna migać choć zaraz po naładowaniu zgasła. Gdy dioda już zacznie migać to miga nawet przy odłączeniu ładowarki (czyli przy poborze prądu z baterii). Komputer można wyłączyć a po ponownym włączeniu dioda nadal miga. Gdy tak się dzieje poziom baterii na pasku zadań nie zmienia się i wyświetla 100% a czasami nawet że pozostało 10h pracy a ten komputer max może wytrzymać koło 2h.

Pomaga wyjęcie i włożenie baterii ale po ładowaniu zaczyna się od nowa to samo.

Czy można temu jakoś zaradzić?

Dodane 28.07.2011 (Cz) 8:36

I stało się. Komputer przestał działać z baterii tak jak by jej tam nie było. Serwis twierdzi że gwarancja na 2 lata nie obejmuje baterii. Bateria ma pół roku gwarancji a po roku nadaje się na śmietnik. Zamiennik kosztuje ok. 250zł!