Notebook Asus E200HA nie ma dźwięku

Witam wyczerpałem już pomysły i nie wiem co jest grane.
Pacjent to w/w notebook. Notebook jest żony, a kto ma żonę wie, że nie ma żartów, żarty się skończyły zanim się zaczęły.
Teraz do rzeczy: żona poprosiła mnie żebym wgrał jej od nowa system.Wgrałem i zaczął się problem taki, że podczas wygrywania systemu Win 8.1 pro nie działała klawiatura. Po wgraniu sysa odpaliłem program wgrałem sterowniki i wszystko działa tylko bez dźwięku. Robiłem wszystko już wgrałem kilka razy i tak nic z tego ikonka dźwięku jest ok podgłasza się niby muzyka niby gra ale dźwieku nie słychać. Kupiłem kartę dźwiękowa na allegro taką na usb i nic, dalej to samo w biosie też nic nie widzę, bardzo prosze o pomoc. Nie jest dobrze (popsułem notebooka).

Jeżeli wina masz legalnego to dzwięk powinien ci działać bez wgrywania zewnęcznych sterowników (ze sterownika zintegrowanego z Winem) Sa dwie opcje:
Albo coś sp…eś przy instalcji.
Albo masz lewego windowsa.
Mam nadzijee że przed istalacją usunułeś z zaawansowanych wszyskie pertycje sustemowe i uworzyłes nowe i sformatowałeś. Czy nałożyłeś jeno na drugie?

Bez żartów, wszystko od nowa instaluje jaakie nakładanie. WIn legalny, poza tym nielegalne tez zawsze mają dźwiek, akurat legalizacja wina nic tu do rzeczy nie ma. Nie da się nic spieprzyć podczas instalki. Wszystko instaluje się prawidłowo.

Sprawdź czy na jakimś GNU/Linux live dźwięk będzie bez kombinacji alpejskich z Pulse Audio lub starszą Alsą.

Jedynie nie wiem co GNU/Linux powie na kartę USB „no-name”, zostaje wyzwanie dla domkera/marcin82.

Powinno to działać, a co do popsucia notebooka, to żona go popsuła w momencie zakupu. Na przyszłosć nie wypuszczaj jej samej do sklepu. :wink:

Żeby tam były jeszcze 64 GB pamięci wbudowanej, ale są 32 i przy Windowsie będziesz miał cuda przy samym przeglądaniu internetu (zabraknie miejsca na swap i aktualizacje). Marnujesz więc czas na „zrobienie żeby działało lepiej”, to model do smietnika.

Co do karty dźwiękowej na usb, to ona może nie działać, gdyż w środku masz tablet, nie laptop i nie zdziwiłyby mnie jakieś konflikty lub brak napięcia. :wink:

To jest najprawdopodobniej rozwiązanie Twojego problemu. Nie wgrałeś sterowników, nie takie pasujące. Ten „laptop” i jemu podobne są chińskimi mutantami najgorszego softu i część trzeba dograć ręcznie, ze strony producenta, bo rozumiem, że Asusowe nie działają? Druga opcja to popytaj w necie, czy ktoś Ci nie podeśle oryginalnych plików, jak ma taki sam złom.