Notebook ASUS F3Sg T5750 15.4" co o nim myślicie?

zastanawiam się nad kupnem laptopa, cena ok. 2500 do 3000.

znalazlem cos takiego: Notebook ASUS F3Sg T5750 15.4" (cena ok. 3k zł)

wydaje mi się, że bedzie dobry, tylko zastanawiam się nad tą kartą graficzną i czy da radę wgrać XP.

proszę o rady, z góry dzięki

chyba zartujesz uciąnie viste bez problem

mam go super sprzęt

Dostajesz orginalną Vistę Home Premium i będziesz instalował XP? Jaki to ma sens?

A co do samego sprzętu. Jeśli nie jesteś graczem to w porządku. Jeśli chcesz na tym grać to odpada. Ta karta jest słaba. Lepiej zainwestować w coś z grafiką 8600M GT.

jeszcze nie jestem przekonany co do systemu - chodzi mi tylko o to, czy będzie taka możliwość aby w przyszłości zmienić system na xp. słyszałem, że vista zżera dużo pamięci i część programów na niej nie chodzi. Nie mówię, że na pewno zmienie na xp, zalezy od tego jak sie bedzie sprawowala - system jest dla mnie tylko do uruchamiania czego innego, na efekty wizualne nie zwracam uwagi…

co do gier to wole starsze, chociaz w nowe typu NFS, fifa, pes tez chcialbym pograc

laptop z lepszą karta graficzną nie wyniesie mnie duzo drozej? jak byś miał laptopy do polecenia w podobnej cenie, to chetnie obejrze

wiadomo ze w najnowsze gierki z duzymi wymaganiami sobie nie pogram, ale nie chce złomu kupic, na ktorym pogram w tylko DSJ-a :slight_smile:

słyszałem jeszcze, że płyta z vistą ma takie ograniczenie, że nie mozna robić kilku partycji - możliwe jest takie cos??

Z otwartą operą mam zajęte ok 1GB. Sterowniki są do xp na płytce którą dostaniesz. Zostałem przy viście nie narzekam.

No właśnie, ja też zamierzam go kupić i się zastanawiam.

3GB pamięci operacyjnej to jest bardzo dużo, z czego maks będziemy używać 1,5-1,9GB :slight_smile: więc w zapasie ~1,3GB, to jest dużo.

Też się zastanawiam nad tym systemem. Kupując takiego laptopa, oczywiście z Vistą, to jest to oryginalny system, specjalnie przygotowany do tego laptopa? Kolejne pytanie, można dzielić dysk na partycje? Oczywiście nie chce sie rozdrabniać, że partycja będzie mieć 10gb, tylko dajmy na to na 3 - C, D, E.

Mati75 - jakie ty masz partycje? C, D? Jakie one mają rozmiar?

Teraz pytania, jeśli chodzi o gry. Czy ktoś może testował, czy pójdzie Pro Evolution Soccer 6 (PES6)? Ja w najnowsze gry nie gram, bo po prostu nie chce mi się, wolę pograć w C&C Generals, PES6, CS 1.6, AOE2 - czy one będą poprawnie działały na tym laptopie, ASUS z Vistą?

Jaka jest jakość nagrywania z tego tunera telewizyjnego? Wiadomo nie będzie znakomita, lecz jest jakieś porównanie? Dla mnie ta rzecz jest dodatkiem, który nie jest, aż tak ważne, ale jak dodają to przecież trzeba wykorzystać :wink: Dlatego się pytam.

Moje kuzynki mają tego laptopa i sobie chwalą, wszystko na nim śmiga i jeszcze telewizje można pooglądać :smiley: :smiley:

Ja gdybym miał kasę to z chęcią bym go sobie kupił.

No to elegancko, bardzo. Czekam na odpowiedzi na moje zadane pytania w poście powyżej.

Dostaje się tuner telewizyjny i jak się go podłącza do TV? Ja mam wejście analogowe do telewizora (takie ja na tej karcie: http://www.dekanexsystem.pl/galerie/lea … 0x_385.jpg) można go oczywiście podłączyć, kupić rozgałęźnik i oglądać na dwóch telewizorach, czy jak to jest?

Kolejne pytanie, w zestawie jest ładowarka do baterii, wejście jest 230V, potem jest zmiana napięcia do 12V, tak? Jak kojarzę z kompa stacjonarnego to tak jest, bo są linie 12V tylko :slight_smile: Chodzi mi o po prostu o to, czy będzie działał w samochodzie na ładowarce samochodowej podłączonej do zapalniczki? Nie będzie żadnych problemów? Jeżdżę z ojcem po Polsce i zawsze warto mieć mapę wszystkich miast - zumi.pl :slight_smile:

Pozdrawiam

nfq , w czasie pierwszego uruchomienia vista pyta się czy utworzyć dodatkowe partycje i tam można sobie stworzyć (sam mam 10). Komputerek wygląda na żywo tak: image_id: 512. Karta uzyskuje w 3Dmark06 1600 punktów, nie powala, ale w nowe gry pogra.

przekonaliscie mnie, jutro chyba jade do sklepu :smiley: jeszcze tylko sie zastanawiam czy zostane przy viscie

to teraz bede mial w domu 2 kompy - jeden stacjonarny z win 98 i ten z vista

chcialbym neta radiowego rozdzielić na 2 i jaki sprzet musze kupic i na jakiej zasadzie bedzie to działało (podłączenia itp.) to bedzie router potrzebny? tylko jaki? :slight_smile:

Można go podłączyć do TV normalnie przez kabel, jak TV (wiem, z wiadomych źródeł :P).

Co do drugiego pytania:

http://allegro.pl/item393595266__zasila … topa_.html

EDIT: Nie wiem, czy ta akurat ładowara będzie pasować ale jakąś na allegro na pewno znajdziesz. :wink: :wink:

Tak, tak, ale nie ma żadnego spadku napięcia i przez to uszkodzenie laptopa, bądź niestabilna praca systemu?

Jaki router? Ja kupiłem taki: http://www.allegro.pl/item396780207_tp_ … s_036.html - nie jest z Wifi, bo kupowałem do 2 stacjonarnych kompów, lecz według mnie lepiej kupić taki, dlaczego? Nieraz przez Wifi, można gubić pakiety i przez to wolniej internet chodzi, a kabel to kabel :wink: Jeśli chcesz na Wifi, to: http://www.allegro.pl/item392686379_rou … _5dbi.html

Ja np będę musiał kupić 2 dodatkowe kabla do routera - jeden krótki do stołu (laptop-router), drugi dłuższy do łóżka (laptop-router) ; ) Za wygodę trzeba płacić w końcu :wink:

Spokojnie możesz brać WIFI nic się nie gubi:) a to jest dopiero wygoda, latasz z lapkiem po całym domu:) A co do TP-Linka to również polecam. Sam mam dwa routery tego producenta i zero problemów.

No to będę musiał kupić bezprzewodowy i następnie sprzedać przewodowy. Teraz to się sam zdziwiłem, że nie traci pakietów. A jak jest z transferem? Jak ktoś ma 1mbit to idzie mu z maksymalną prędkością? Oczywiste jest to, że nikt inny nie korzysta z internetu.

Tak idzie. Czasami nawet powyżej 128KB/s :smiley: zero problemów, przynajmniej na moim routerze.

Mam rozumieć, że masz tego TP Linka, z WiFi :slight_smile: ?

Dobrze na mim WI-FI działa. W jakim sklepie kupujesz?

Tak mam TP-LINKA TD-W8901G działa bardzo dobrze.

mam tego Asusa i nie działa mi pilot :frowning: czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak go zainstalować ??

z góry dzięki za odpowiedź :smiley: